Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41964.92
-4.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2232.22
-4.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.77
6.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.1
-3.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ankete Göre, Rus Yatırımcıların Yüzde 46’sı Kripto Paraları Riskten Korunmak İçin Kullanıyor!

Rusya’daki yatırımcıların neredeyse yarısı, kripto para birimlerinin riskten korunma varlığı olduğuna inanıyor.

Clock
Paylaş
Ankete Göre, Rus Yatırımcıların Yüzde 46’sı Kripto Paraları Riskten Korunmak İçin Kullanıyor!

Yeni bir ankete göre; Rusya’daki yatırımcıların neredeyse yarısı, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin riskten korunma varlığı olduğuna inanıyor.

Yakın zaman önce Investing.com, en çok talep edilen alternatif yatırım türlerini bulmak için 1.000 Rus perakende yatırımcıyla anket yaptı. Yapılan ankete göre, ankete katılanların %46’sı kripto para birimlerini ekonomik kriz zamanlarında finansal risklere karşı korunmalarına olanak tanıyan potansiyel bir savunma varlığı olarak gördü.

728×90 muhabbit - Ankete Göre, Rus Yatırımcıların Yüzde 46'sı Kripto Paraları Riskten Korunmak İçin Kullanıyor!300x250 muhabbit - Ankete Göre, Rus Yatırımcıların Yüzde 46'sı Kripto Paraları Riskten Korunmak İçin Kullanıyor!

Rus yatırımcılar arasında, alternatif varlıklara yatırım yapan katılımcıların sadece %37’si gayrimenkul satın almayı etkili bir yatırım aracı olarak görürken, geri kalanı kripto paraları gayrimenkulden daha çok tercih ediyor.

Investing.com‘un Rusya bölümünün Başkanı Anastasia Kosheleva’ya göre gayrimenkul, tarihsel olarak Rusya’daki en büyük riskten korunma varlığıydı. Anastasia Kosheleva, Kripto para birimlerinin, döviz para birimleri ve hisse senetleri de dahil olmak üzere diğer geleneksel varlıkları geride bıraktığından 2021’deki en büyük yatırım trendi olarak ortaya çıktığını belirtti.

Pek çok kripto para birimi arasında Bitcoin, Ruslar için en popüler alternatif yatırım olarak görülüyor. Büyük veri platformu Brand Analytics tarafından yapılan bir araştırmaya göre ise Bitcoin, ekim ayında Rusya’daki en popüler kripto para birimiydi. Hatta Bitcoin, Tether ve Litecoin gibi kripto paraları geride bıraktı.

Konu ile bağlantılı olarak geçen yıl yapılan bir ankette Rus yatırımcıların %77’sinin Bitcoin’i altına tercih ettiği görüldü. Böylece, kripto para birimlerinin son yıllarda Rus yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale geldiği ortaya çıkmış oldu.

Geçen hafta Rusya Merkez Bankası, ülkenin 2,8 trilyon dolarlık küresel kripto para piyasasında artan rolüne dikkat çeken bir finansal istikrar raporu yayımladı. Merkez bankası, Rusya’nın ulusal BTC hash oranı açısından dünyada üçüncü sırada olduğunu ve kripto para borsası Binance’ın en büyük kullanıcılarından biri olduğunu belirtti.

Yatırımcılar Kripto Paralara Yöneliyor!

Artan enflasyon ve devam eden COVID-19 salgınının ortasında, küresel yatırımcılar, finansal riske karşı bir korunma olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerine giderek daha fazla yöneliyorlar.

Goldman Sachs’ın enerji araştırması başkanı Damian Courvalin’e göre, yatırımcılar altın gibi geleneksel varlıklara ek olarak kripto paraları kullanarak enflasyona karşı giderek daha fazla korunmaya başladılar. Kasım ayının ortalarında açıklama yapan şirket, şu ifadelere yer verdi:

“Gümüşün fakir adamın altını olduğunu iddia ettiğimiz gibi, altın da belki fakir adamın kripto parası haline geliyor.”

Daha önce de, Pendal Group’un alternatif süre stratejileri başkanı Vimal Gor, devlet tahvillerinin riske karşı bir korunma olarak değerlerini kaybettiği için kripto para birimlerinin yeni alternatif savunma portföylerine eklenmesi gerektiğini savunmuştu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar