Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39435.34
1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2164.51
2.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.01
-0.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.8
0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ankete Katılanların Yüzde 54’ü, Ödemeler için Kripto Paraların Kullanılması Gerektiğini Düşünüyor!

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden ankete katılanların %54’ü kripto paraları ödemeler için kullanılması gerektiğini söyledi.

Clock
Paylaş
Ankete Katılanların Yüzde 54’ü, Ödemeler için Kripto Paraların Kullanılması Gerektiğini Düşünüyor!

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) ankete katılanların yaklaşık %54’ü kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılması gerektiğini söyledi. Ankete katılan çoğu kişi, ülkeler tarafından belirli engeller oluşturulduğu için kripto para birimlerinin ana akım haline gelemediğini düşünüyor.

728×90 muhabbit - Ankete Katılanların Yüzde 54'ü, Ödemeler için Kripto Paraların Kullanılması Gerektiğini Düşünüyor!300x250 muhabbit - Ankete Katılanların Yüzde 54'ü, Ödemeler için Kripto Paraların Kullanılması Gerektiğini Düşünüyor!

Checkout.com tarafından yapılan bir araştırmaya göre, hem BAE hem de Suudi Arabistan’da ankete katılanların yaklaşık %54’ü, kripto para birimlerini yalnızca bir yatırım olarak değil, para birimi olarak da kullanılması gerektiğine inanıyor.

Anketi yapan firma farklı ülkelerde aynı soruları sordu. Dünyanın en büyük ekonomisi ve küresel olarak en büyük kripto para pazarının bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde, ankete katılanların %36’sı kripto para biriminin kullanılması gerektiğini söyledi. İngiltere’den ankete katılanların %32’si Almanya’dan katılanların %31’i kripto paraların kullanılması gerektiğini düşünüyor.

kas uae - Ankete Katılanların Yüzde 54'ü, Ödemeler için Kripto Paraların Kullanılması Gerektiğini Düşünüyor!
Ülkelere ve Yaşlara Göre Kripto Para Kullanımı

Kripto Para ile Ödeme Yapmanın Faydaları

Ankete katılan 18 ile 35 yaş arasındaki kişilerin %50’si kripto para birimi kullanarak neden ödeme yapmak istediğini açıkladı. Ankete katılanlar, sınır ötesi ödemelerin kripto paralarla daha hızlı ve daha düşük işlem ücretleriyle gerçekleşebileceğini savunuyor.

Yapılan anket, yaklaşık 30.000 katılımcının (%48) kripto paralar ile ödeme yapmak istediğini gösteriyor. Bununla birlikte ankete göre, Suudi Arabistan’dan katılan katılımcıların yaklaşık %25’i ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden katılanların %30’u kripto paraların karmaşık bir yapıya sahip olması nedeniyle kullanılmayacağını düşünüyor.

Avustralya, Fransa, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’tan ankete katılanların yaklaşık %30’u, benzer şekilde kripto paraların çok karmaşık ve riskli olduğuna inanıyor.

Kadınların Kripto Paralara Olan İlgisi Her Geçen Gün Artıyor!

Geçen yıl yapılan bir araştırmaya göre kripto para ve blok zinciri endüstrisinde cinsiyet farkı çok fazla. WEF’in Nisan 2021 tarihinde yayımladığı Küresel Cinsiyet Raporuna göre, cinsiyetler arasındaki farkı kapatmak yaklaşık 135 yıl alacak.

Önümüzde çok fazla zaman olsa bile kripto paraların ve blok zinciri teknolojisinin sahip olduğu merkeziyetsizlik, şeffaflık ve eşitlik felsefesi bu yılların azalmasını sağlayabilir.

Aralık 2021’de yayımlanan bir araştırmaya göre, kripto paralara yatırım yapan Avustralyalı kadınların sayısı, bir önceki yıla göre iki katına çıktı.

KuCoin tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Türkiye’deki erkek ve kadın kripto para kullanıcıları arasında eşit bir dağılım olduğunu gösterdi. KuCoin, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının %47’sinin kadınların oluştuğunu söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar