Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39451.31
1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2165.29
2.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.02
-0.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Anonymous, Rusya Devletinin Radyo ve Televizyon Yayın Şirketini Hackledi

Anonymous en son nerelere saldırdı?

Clock
Paylaş
Anonymous, Rusya Devletinin Radyo ve Televizyon Yayın Şirketini Hackledi

Anonymous, kendisine bağlı NB65 grubunun Rusya radyo ve televizyon yayın şirketini (VGTRK) hacklediğini duyurdu. Sosyal medyadaki bilgilere göre yüzlerce gigabayt değerindeki veri internet aracılığıyla yayılmaya hazırlanıyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Anonymous, Rusya’nın durmaması halinde saldırıya geçeceğini duyurmuştu. Rusya’nın işgale devam etmesinden sonra Anonymous, Rus Hükümeti’nin internet sitelerine saldırmaya başladı. Şu ana kadar Kremlin, Devlet Duması ve Rusya Savunma Bakanlığı’nın web siteleri hedef alındı.

728×90 muhabbit - Anonymous, Rusya Devletinin Radyo ve Televizyon Yayın Şirketini Hackledi300x250 muhabbit - Anonymous, Rusya Devletinin Radyo ve Televizyon Yayın Şirketini Hackledi

Son olarak da Anonymous ile ortak çalışan NB65 grubu Rusya’nın yayın organlarına saldırdı. Hacker grubuna ait olduğu düşünülen Twitter hesabı Anonymous TV, yeni bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre 870 GB boyutundaki gizli veri internete koyulacak.

Rusya Televizyonu ve Radyosu olarak da anılan VGTRK, onlarca ulusal ve bölgesel TV ve radyo istasyonu olmasının yanı sıra Rusça başta olmak üzere diğer dillerde de çevrim içi yayınları yöneten Rusya’nın en büyük medya şirketidir.

elon musk anonymous - Anonymous, Rusya Devletinin Radyo ve Televizyon Yayın Şirketini Hackledi

Şirketin çatısı altında ulusal televizyon kanalları “Rossiya 1” ve “Rossiya K”, ülkenin ilk 7/24 haber kanalı “Rossiya 24”, spor ve eğlence “Rossiya 2” ve uluslararası hizmet “RTR Planeta” bulunuyor.

Anonymous TV’nin attığı tweeti en büyük Doğu Avrupa medyası NEXTA TV’de retweet yaparak şunları yazdı:

Anonymous, Rusya’nın en büyük yayın kuruluşu olan VGTRK’yı hacklediğini açıkladı. En iyi propaganda programları Solovyov, Skabeyeva ve Popov bu kanalda barındırılıyorlar. 870 GB’lık veri çok yakında halka sunulacak.

Anonymous, Rusya ve bu ülkeyle iş yapan her firmaya savaş açtı

Ünlü hacker grubu, Ukrayna’nın işgali sonrası Rusya ve yandaşlarına savaş açtığını duyurmuştu. Bunun üzerine birçok devlet kurumu sitesi ilk hedef olmuştu. Sonrasında ise ikincil hedef yayın organları oldu.

Rusya Hükümeti, ülke içerisinde savaş ve Ukrayna’nın işgali gibi kelimelerin ve videoların kullanılmasını yasaklamasından sonra Hacker grubu, Ukrayna’daki gerçeği Ruslara göstermek amacıyla, Rusya devlet kanallarına saldırmıştı.

Sonrasında Rusya Merkez Bankası’na saldırmış ve 28 GB’lık veri çalmışlardı. Son olarak da Rusya ile çalışan uluslararası şirketlere saldırarak Rusya ile bağlantılarını kesmişlerdi.

Bu saldırılardan sonra Decathlon, Rusya’dan çekilme kararı almıştı. Benzer saldırılardan korkan 42 uluslararası şirket de Rusya’dan çekildiğini duyurmuştu.

Son olarak Anonymous, St. Petersburg’da bir uydu şehri inşa etme projesinde yer alan bir Rus oligarkı olan Zakhar Smushkin’in sahibi olduğu Rus yatırım firması Thozis Corp.’un 5.500 e-postasını hackleyerek halka sundu.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar