Muhabbit

BITCOIN

Ant Group: Blockchain Finansal Altyapının Yeni Standardı!

Eric Jing: Blockchain tabanlı uygulamalar çok önemli hale gelecek .

Clock
Paylaş
Ant Group: Blockchain Finansal Altyapının Yeni Standardı!

24 ​​Ekim tarihinde Şangay’da çeşitli organizasyon komitesi üyesi kuruluşlar tarafından düzenlenen 2. Finans Zirvesi’nde konuşma yapan Ant Group Başkanı Eric Jing, finansal altyapının geleceği hakkında açıklamalar yaptı ve blockchain teknolojisinin yeni bir standart haline geleceğini bildirdi.

COVID-19 salgınının ekonomik etkileri göz önüne alındığında Jing, insanlık tarihini birinci yüzyılın başlarına benzer şekilde pandemi öncesi ve pandemi sonrası dönem olmak üzere iki döneme ayırdığını söyledi. Jing, finans sektörünün geleceğinin teknoloji tarafından yönlendirilmesi, verimliliği artırması, geçmişte imkansız olan süreçleri mümkün kılması gerektiğini vurguladı. Pandeminin finansal teknoloji için bir katalizör haline geldiğini ve Fintech‘in küresel salgınla mücadelede etkili bir araç haline geldiğini de sözlerine ekledi. 

Dijital ekonominin finans sektörünün dönüşümünü destekleyebileceğini söyleyen Ant Group Başkanı Jing, ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

“Blockchain tabanlı uygulamalar çok önemli hale gelecek ve blockchain teknolojisinin  benimsenmesi bir standart olacak. 20 yıl önce İnternet’in benimsenmesinden bahsetmiştik; on yıl önce bulutun benimsenmesinden bahsetmiştik. Şimdi blockchain’in benimsenmesinden bahsediyoruz. Gelecekte, blockchain’in benimsenmesi bir standart haline gelecek.”

Dijitalleşme dalgasının şimdi patlama yaşadığını söyleyen Jing, temel olarak blockchain tabanlı işler ile yapılacak işlerin dijitalleşmesini destekleyebileceklerini iletti.

Gelecekte, bulut bilişim ve blockchain teknolojinin yeni finansal altyapısını oluşturacağını da sözlerine ekleyen başkan, dağıtılmış veritabanlarının da veri işleme için güçlü destek sağlayacağını söyledi.

Ant Grup 2015 yılından bu yana blockchain teknolojini kullanarak çözümler üretmeye odaklanan şirkettir. Şirket her geçen gün bu alanda kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Hatta kendi bünyesinde kurduğu ve blockchain teknolojisi alanında ciddi işlere imza atan AntChain adında bir alt şirkete de sahiptir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar