Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38829.94
0.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2122.74
1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.13
0.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.1
-0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ant Group Dünyanın En Büyük IPO’suna Hazırlanıyor!

Dünyanın en büyük IPO’suna hazırlanan Ant Group yeni Blockchain tabanlı ödeme platformu Trusple’ı duyurdu.

Clock
Paylaş
Ant Group Dünyanın En Büyük IPO’suna Hazırlanıyor!

Çin’in en büyük şirketlerinden biri olan Alibaba’nın desteğine sahip olan Ant Group, yeni Blockchain tabanlı sınır ötesi ödeme platformu ile dünyanın en büyük IPO’suna hazırlanıyor. Alipay gibi tüm Çin’de etkin bir şekilde kullanılan teknolojilerin arkasındaki isim Ant Group, Blockchain tabanlı teknolojik platformlara bir yenisini ekliyor.

2020 yılına dek AntFinancial olarak bilinen ancak finansal kısıtlamalardan kaçınmak için finansal teknoloji sağlayıcısı olmak yerine teknoloji şirketi olarak yeniden markalaşan Ant Group, yeni platformuyla adından söz ettirecek.

İngilizce “Trust made simple” yani “güven basitleştirildi” anlamını taşıyan “Trusple”, sınır ötesi ticaret platformu olarak tasarlandı. Antchain Blockchain’ine dayalı teknolojisi ile küresel çapta KOBİ’lerin hizmetlerini veyahut ürünlerini daha kolay ve daha az maliyetle satabilmelerini amaçlıyor.

Ant Group, sosyal medya platformu Twitter üzerinde BNP Paribas Group, Citibank, DBS Bank, Deutsche Bank ve Standard Chartered ile birlikte Trusple platformunu geliştirileceğine dair bir paylaşımda bulundu.

728×90 muhabbit - Ant Group Dünyanın En Büyük IPO'suna Hazırlanıyor!300x250 muhabbit - Ant Group Dünyanın En Büyük IPO'suna Hazırlanıyor!

Paylaşımda Trusple’ın çalışma prensibine ve artılarına da yer verilmişti. Özellikle daha düşük işlem ücretine ve otomatik ayarlara odaklanan Trusple’da ayrıca KOBİ’ler için kredilerine kolay erişim şansı veriliyor.

Alibaba’nın denizaşırı e-ticaret sitesi olan AliExpress gibi marketlerde satış yapan satıcılar da platformu kullanabilecek. Bununla birlikte hem alıcıların hem de satıcıların bankaları Antchain kullanarak ödemeleri işleyebilecek.

Ant Group, Blockchain patent başvurularına bakıldığında hem küreselde hem de Çin çapında liderliği elinde bulunduruyor. Özellikle son iki yılda yapılan patent başvurularının birçoğu Ant Group elinden çıkma ve şirket gittikçe büyüyen bir Blockchain teknolojisinin simgesi hâline geliyor.

Dünyanın En Büyük IPO’su!

Alibaba’nın desteğine sahip olan Ant Gruop’un yeni platformu Trusple açıklaması, IPO’sundan önce geldi. Alibaba destekli 16 yıllık teknoloji devi gelecek ay hem Hong Kong’ta hem de Şangay’da teknoloji ağırlıklı satışlarıyla ünlü STAR Market’te IPO’ya (ilk halka arzına) girmeyi planlıyor.

Hem de dünyanın en büyük IPO’suna. Öyle ki geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleştirilen 29,4 milyar dolarlık Suudi Arabistan’ın ulusal petrol ve doğalgaz devi Saudi Aramco’nun IPO’sunu geçmeyi planlıyor. Yaklaşık 35 milyar dolar olarak düşünülen IPO’nun gerçekleşmesi heyecanla bekleniyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar