BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Anthony Pompliano’ya Göre $100,000 Koşusu Başladı

Bugünkü hareketle birlikte Bitcoin $10,000 psikolojik sınırını aşmış durumda. Ancak topluluktaki bir grup için bu sadece bir başlangıç.

Yayın:

-

Anthony Pompliano’ya göre $100,000 koşusu başladı. Bugünkü hareketle birlikte Bitcoin $10,000 psikolojik sınırını aşmış durumda. Ancak topluluktaki bir grup için bu sadece bir başlangıç. Morgan Creek Digital Kurucu Ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının sınırlı arz ve artan talep nedeniyle 2021 yılı sonlarında $100,000 seviyelerine ulaşacağından bahsetti.

Bitcoin $10,000’ı vurdu. Ben halen Aralık 2021’e kadar $100,000 seviyelerine gideceğimizi düşünüyorum.

Sınırlı arz, yükselen talep. Zaman gösterecek.

Buna benzer bir analizi daha önceki haberimiz olan İstanbul Taksi Plakası vs Bitcoin haberimizde bulabilirsiniz. Analist Willy Woo’nun yükselişle alakalı yorumları da dikkat çekmekte.

$10,000 kırılımı gerçek bir kırılım. Temel yatırım aktiviteleri bu 10 bin kırılımını destekler nitelikte.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes’de Bitcoin yükselişini destekliyor. Hayes’e göre Bitcoin’de boğalar üstün.

Hiçbir şey beni durduramaz. Benim yönüm yukarı. Yavaş ve sakin olan kazanır. Yavaş ve sakince Bitcoin’i $20,000’a çıkaralım.

Sınırlı Arzı Unutmayın

Bitcoin’in başarısını destekleyen bir çok önemli özelliği var. Sınırlı arz sebebiyle ortadan kalkan enflasyon bunlardan en önemlisi. Birçok yönden altınla karşılaştırılabilir. Toplamda sadece 21 milyon Bitcoin var. Bir gün aniden yeni bir Bitcoin madeni hiçbir zaman keşfedilemeyecek. Bu arzın yaklaşık 18 milyon adedi çıkarılmış durumda. 2010 yılından bu yana, birçok yatırımcı yüksek voltalitesi sebebiyle Bitcoin’e yönelmiş durumda. Fakat bir kısım Bitcoin’i spekülatif bir varlık olarak görmekte. Bu kişilere göre Bitcoin değeri sadece spekülasyon ile belirleniyor. Bu kişiler yakın bir örnek olarak Abd-Çin Ticaret Savaşı’nda Bitcoin’nin yükselmesini gösteriyor. Fakat aslında bu kişiler aynı dönemde altın fiyatının da yükseliş gösterdiğini unutuyor. Asıl unutulan şey sermayenin ürkek olduğu. En ufak bir problem bile doların yada yuanın değerini etkileyebilir. Tarih boyunca insanlar bu sebeple tehlikeli gördükleri dönemlerde “sağlam para” diye tabir edilen arzı sınırlı olan varlıklara geçiş yapmışlardır. Aynı şekilde şirket hisseleri de bu dönemlerde düşüşe geçer. Sebep insanların güvenli liman aramasıdır. Günümüzün güvenli limanlarının arasına belki Bitcoin de eklenebilir. Çünkü sınırlı arzıyla birlikte, diğer güvenli liman olarak tabir edilen varlıklara benziyor. Bu noktada spekülasyon ile güvenli liman arayışını birbirine karıştırmamak çok önemli. Önümüzdeki dönemde bu tahminlerin gerçek olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor!

MicroStrategy 50 milyon dolarlık daha Bitcoin aldı.

Yayın:

-

Kurumsal iş yazılımı şirketi MicroStrategy, kasasına daha fazla Bitcoin eklemeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 4 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir başvuru formuna göre MicroStrategy’in Hazine Rezerv Politikasına uygun şekilde nakit olarak 50 milyon $ karşılığında yaklaşık 2.574 Bitcoin satın aldığı görülüyor.

Ortalama 19.427 $ fiyatla satın alınan yeni Bitcoinler ile şirketin toplam Bitcoin varlıkları 40.824 BTC’ye çıkmış oldu. Bu da toplam Bitcoin arzının yaklaşık % 0.2’sine denk geliyor.

Şirket bu hamle ile şu anda 475 milyon dolarlık nakit varlıklarını Bitcoin’e dönüştürmüş oldu ve Bitcoin tutan halka açık en büyük şirket konumuna geldi.

ABD Doları yerine Bitcoin tutmayı tercih eden CEO Michael Saylor, son satın alma işlemini Twitter’da duyurdu.

MicroStrategy’nin ilk satın alımından bu yana yükselen Bitcoin fiyatıyla birlikte, şirketin Bitcoin portföyü %60’tan fazla büyümüş oldu. Bugünün piyasa fiyatlarında, şirketin tüm satın alımlar için 475 milyon dolar harcamasına rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin kasasının toplam değeri 769.4 milyon dolar seviyesine ulaşmış görünüyor.

Hatırlanacağı üzere bu haftanın başlarında yapılan bir açıklama ile, kripto para borsası Coinbase, MicroStrategy’nin ilk Bitcoin yatırımına aracılık ettiğini doğrulamıştı.

Şirketin CEO’su Michael Saylor, yakın zaman önce vermiş olduğu bir röportajında, şirketin Bitcoin varlıklarını yakın zamanda herhangi bir zamanda azaltma olasılığın olmadığını da dile getirdi. Böyle bir hareketin “şirketin sermayesini düşürmek” anlamına geleceğini öne süren CEO, görünüşe göre sözlerini son 50 milyon dolarlık satın alma ile de desteklemiş oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Grayscale 7 Bin Adet BTC Satın Aldı!

Grayscale, fonlarına eklemeler yapıyor!

Yayın:

-

grayscale

Ünlü kripto fon yöneticisi Grayscale, son 24 saat içinde fonlarına 7 bin kadar Bitcoin (BTC) ekledi.

Unfolded’dan aldığımız bilglere göre kripto fon yöneticisi, Bitcoin’in fiyatı 19.000 $ civarında seyrederken, müşterileri için BTC satın aldı. Hali hazırda yarım milyon Bitcoin’e sahip olan fon yöneticisi, toplam Bitcoin arzının yaklaşık %2.7’sine sahip.

Grayscale’ın son 4 Ayda Sahip Olduğu Bitcoin Grafiği

Bitcoin’in ivmelenmesi geçtiğimiz son birkaç günde iyice yavaşlamış durumda. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırarak tam 1081 gün sonra 19.750$ eğişini aştı.

Bu eşimin aşılması, yatırımcılarda bir açgözlülük uyandırabilir. Belki de Grayscale’ın bu satın alımı, gereken talebi yerine getirmek içindir. Belki de bu hareket piyasanın genel durgunluğuna son verebilir.

Bunun dışında Grayscale Bitcoin Trust’ın ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor.

2018 yılının Ocak ayında çok ciddi bir ivmelenme yaşayan GBTC, ilerleyen aylarda ışıltıdan uzak bir profil sergilemiş. Haziran 2019’da bir toparlanma gerçekleştiren fon, günümüze kadar emin adımlarla yükselmiş.

Son 6 ayda elinde tuttuğu Bitcoin miktarını neredeyse %50 oranında artıran şirket, agresif bir politika izliyor. Yaklaşık 7 sene önce kurulan fon, bu agresif satın alımları ile birlikte, Bitcoin’e olan kurumsal ilgiyi bize sergiliyor.

Grayscale’ın BTC alım işlemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu tür durumların piyasaya olan etkisi nasıl olabilir?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.