BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Anthony Pompliano’ya Göre $100,000 Koşusu Başladı

Bugünkü hareketle birlikte Bitcoin $10,000 psikolojik sınırını aşmış durumda. Ancak topluluktaki bir grup için bu sadece bir başlangıç.

Yayın:

-

Anthony Pompliano’ya göre $100,000 koşusu başladı. Bugünkü hareketle birlikte Bitcoin $10,000 psikolojik sınırını aşmış durumda. Ancak topluluktaki bir grup için bu sadece bir başlangıç. Morgan Creek Digital Kurucu Ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının sınırlı arz ve artan talep nedeniyle 2021 yılı sonlarında $100,000 seviyelerine ulaşacağından bahsetti.

Bitcoin $10,000’ı vurdu. Ben halen Aralık 2021’e kadar $100,000 seviyelerine gideceğimizi düşünüyorum.

Sınırlı arz, yükselen talep. Zaman gösterecek.

Buna benzer bir analizi daha önceki haberimiz olan İstanbul Taksi Plakası vs Bitcoin haberimizde bulabilirsiniz. Analist Willy Woo’nun yükselişle alakalı yorumları da dikkat çekmekte.

$10,000 kırılımı gerçek bir kırılım. Temel yatırım aktiviteleri bu 10 bin kırılımını destekler nitelikte.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes’de Bitcoin yükselişini destekliyor. Hayes’e göre Bitcoin’de boğalar üstün.

Hiçbir şey beni durduramaz. Benim yönüm yukarı. Yavaş ve sakin olan kazanır. Yavaş ve sakince Bitcoin’i $20,000’a çıkaralım.

Sınırlı Arzı Unutmayın

Bitcoin’in başarısını destekleyen bir çok önemli özelliği var. Sınırlı arz sebebiyle ortadan kalkan enflasyon bunlardan en önemlisi. Birçok yönden altınla karşılaştırılabilir. Toplamda sadece 21 milyon Bitcoin var. Bir gün aniden yeni bir Bitcoin madeni hiçbir zaman keşfedilemeyecek. Bu arzın yaklaşık 18 milyon adedi çıkarılmış durumda. 2010 yılından bu yana, birçok yatırımcı yüksek voltalitesi sebebiyle Bitcoin’e yönelmiş durumda. Fakat bir kısım Bitcoin’i spekülatif bir varlık olarak görmekte. Bu kişilere göre Bitcoin değeri sadece spekülasyon ile belirleniyor. Bu kişiler yakın bir örnek olarak Abd-Çin Ticaret Savaşı’nda Bitcoin’nin yükselmesini gösteriyor. Fakat aslında bu kişiler aynı dönemde altın fiyatının da yükseliş gösterdiğini unutuyor. Asıl unutulan şey sermayenin ürkek olduğu. En ufak bir problem bile doların yada yuanın değerini etkileyebilir. Tarih boyunca insanlar bu sebeple tehlikeli gördükleri dönemlerde “sağlam para” diye tabir edilen arzı sınırlı olan varlıklara geçiş yapmışlardır. Aynı şekilde şirket hisseleri de bu dönemlerde düşüşe geçer. Sebep insanların güvenli liman aramasıdır. Günümüzün güvenli limanlarının arasına belki Bitcoin de eklenebilir. Çünkü sınırlı arzıyla birlikte, diğer güvenli liman olarak tabir edilen varlıklara benziyor. Bu noktada spekülasyon ile güvenli liman arayışını birbirine karıştırmamak çok önemli. Önümüzdeki dönemde bu tahminlerin gerçek olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

BitGo CEO’su: Devalüasyondan Kaçınmak İçin Bitcoin’e Yatırım Yapın!

BitGo CEO’su pandemi dolayısıyla yaşanan Devalüasyon konusunda tavsiyeler verdi.

Yayın:

-

BitGo

Kripto para birimi varlık yöneticisi BitGo firmasının CEO’su, corona virüs pandemisinin insanları itibari para biriminden ziyade altına ve Bitcoin’e yatırım yapmasına zorlayacağını söyledi.

Mike Belshe, 12 Ağustos tarihinde attığı bir tweet dizisinde, yatırımcılara portföylerinin en az %3’ünü Bitcoin’e çevirmesini söyledi.

Belshe: Yatırımcılar Nakitten Altına ve Bitcoin’e Geçecek

Belshe, dünyanın dört bir yanında karantina koşullarına yeniden gireceğimizi söyledi. Belshe, Amerika Birleşik Devletleri’nde hükümetin bu politikayı kullanarak kendisini bir çıkmaza soktuğunu söyledi.

Hükümet, siyasi istikrar için karantinayı sürdürmeye zorlanıyor ve bu durum onları daha fazla para basmaya zorlayacak. Kurumsal yatırımcıların hareketleri buna işaret ediyor ve devalüasyonun nakdi elde tutmayı zorlaştıracağının da farkında.

Milyar dolarlık MicroStrategy şirketi, Bitcoin’i ana rezerv varlığı olarak benimsediğini doğruladığı için, Belshe’nin söylemleri daha da dikkat çekecek gibi görünüyor.

MicroStrategy’nin 250 milyon dolarlık yatırımı, değişimin ayak sesleri olarak nitelendirildi. Ayrıca BitGo CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in benzersiz özelliklerine övgüler yağdırdı.

Belshe sözlerine, “Yatırımcılar alternatif varlıklar arıyorlar ve bu Bitcoin ve Altın olarak görünüyor” diye devam etti.

Şu anda Bitcoin’e sahip değilseniz net mal varlığınızın en az %3’ünü Bitcoin’e yatırmanızın zamanı geldi. Bu hayatınız boyunca göreceğiniz en düşük riskli yatırımdır.

12 Ağustos İtibarıyla 2020 Makro Varlık Getirileri Kaynak: Skew

Bildiğiniz üzere, karantina sürecinin arkasındaki isimler, önde gelen Bitcoin destekçileri tarafından ağır bir şekilde eleştirilmişti.

Özellikle, “The Bitcoin Standart” kitabının yazarı Saifedean Ammous, önlemi, bir ülkenin nüfusu için uzun vadede Corona virüsten zararlı olacağı için ağır bir şekilde eleştirdi.

Eleştiri, Ammous’un kitabında yer alan durumlardan ve Henry Hazlitt’in “Economics in One Lesson” gibi harcama ve borçlanmaya dayalı ekonomi politikasını eleştiren durumlardan kaynaklanıyor.

Enlasyonist itibari para birimi ile azalan refah arasındaki ilişki, Bitcoin’in, gelecek için tasarruf etmek isteyenler için tek çözüm olduğu anlamına geliyor.

Bu hafta, veriler Bitcoin fiyat hareketleri ile genişleyen merkez bankası bilançoları arasındaki korelasyonu gösterdiğinde, bu durum daha da netlik kazandı.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çinli Madenciler Neden Yüzde 51 Saldırısı Yapmıyor?

Çinli madenciler Bitcoin’e %51 saldırısında bulunabilir mi?

Yayın:

-

çinli

Bildiğiniz üzere Çin, Bitcoin madencilik kapasitesinin yarısından fazlasını oluşturuyor. Casa’nın kurucu ortağı ve CTO’su Jameson Lopp, Çinli madencilerin Bitcoin için bir tehdit unsuru olduğunu 9 Ağustos’taki bir yazısında dile getirdi.

Pek çok insan, Çin’de bu kadar çok hash gücünün oluşması konusunda endişelerini dile getirse de, Loop, Bitcoin’e %51’lik bir saldırı durumunda bile saldırganların yapabilecekleri şeyler konusunda sınırlı olduğunu belirtti.

Loop ayrıca saldırganların, insanların Bitcoin’lerini keyfi olarak çalamayacağını ve konsensüs kurallarını değiştiremeyeceğini açıkladı. Ayrıca geçerli işlemlerin de değiştirilmesi mümkün değil.

%51 saldırısından maksimum kar elde etmenin en iyi yolu, kripto borsaları aracılığı ile stablecoin satın almaktır. Ancak bu, borsalar arasındaki para çekme limitleri ve KYC gereksinimleri dolayısıyla sorun yaratır. Saldırganların büyük miktarlarda Bitcoin’i aynı anda satması da ekonomik anlamda bir şey ifade etmiyor:

Saldırıdan sonra hala elinizde tuttuğunuz Bitcoin’in değeri büyük olasılıkla önemli ölçüde azalacaktır. Bu nedenle başarılı bir saldırı gerçekleştirmek kendi ayağınıza sıkmak olabilir. Hedeflediğiniz borsaya erişirken hata yapmasanız iyi olur. Örneğin, bir bilgisayar korsanı IP adresini gizleyemediği için 25 milyon $’lık çalıntı fonu iade etmek zorunda kaldı.

Bitcoin Kurtarma Operasyonu

Loop, bir devletin madencilik tesislerinin tamamen kontrolünün ele geçirilmesinin neredeyse imkansız olduğunu ve Bitcoin kullanıcılarının böyle bir eyleme karşı acil durum önlemleri alacağını düşünüyor.

Saldırı, bireysel madencilik tesitlerini hedeflese bile, Çin’deki hash gücünün %70’i 10 adet madencilik havuzu tarafından koordine edilmekte. Ayrıca madenciler için madencilik havuzlarını değiştirmek inanılmaz derecede kolay bir işlem.

Bir devletin birkaç saatten fazla süren bir saldırıyı gerçekleştirmek için yeterli hash gücünü hızlı ve gizli bir şekilde ele geçirebileceği bir senaryo hayal etmek çok zor.

Loop’a göre hash gücünün 2015 senesinden bu yana Çin’de yoğunlaşmasının sebebi, madencilik cihazlarının çoğunun Asya’da üretilmesidir. En önemlisi ise, Çin’in bol miktarda ucuz enerjiye ve madencilik altyapılarını kolaylaştıran siyasi ve ekonomik istikrara sahip olması.

Loop, herhangi bir madencilik saldırısının, etkinlik anlamında sınırlı olacağı sonucuna varmış durumda.

Ayrıca ilerleyen zamanlarda, çip üretimi ve güç kaynaklarındaki rekabet küresel olarak artmaya devam edecek. Bu durumda Çinli madencilerin hakimiyeti uzun sürmeyecektir.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.