Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43160
-1.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2326.29
-0.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.96
10.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.3
-0.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Apple Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

Dünya devi şirket Apple, Apple Pay için BitPay ile masaya oturdu.

Clock
Paylaş
Apple Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

Kurumsal şirketlerin Bitcoin alma furyasının bir sonraki hedefi olduğu düşünülen Apple, farklı bir şekilde giriş yaparak, kripto para dünyasını şaşırttı. Apple Bitcoin alımı yapmadı ancak dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para ödemeleri hizmet sağlayıcısı BitPay ile masaya oturdu.

Apple’ın BitPay ile masaya oturmasıyla, ödeme sistemi Apple Pay artık kripto para ödemelerine açık bir hâle gelecek. Yaklaşık 1 yıl önce Bitcoin Ödemeleri Startup’ı OpenNode’un yeni projesiyle birlikte Apple Pay ile Bitcoin (BTC) alımının önünün açılabileceğinden bahsetmiştik. Cuma günü meydana gelen gelişme ile artık Apple Pay ile kripto para ödemeleri mümkün hâle geldi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan BitPay, geçtiğimiz Cuma günü (12.02.2021) BitPay Prepaid Mastercard’ın Amerikalı kullanıcılarının, kartlarını Apple Wallet’a ekleyebileceklerini ve Apple Pay ile harcama yapabileceklerini duyurdu.

Apple Pay ile BitPay kart sahipleri mağazalarda, uygulamalarda ve çevrim içi alış veriş sitelerinden güvenli bir şekilde ödeme yapabilecek. Ayrıca kartlarının teslim edilmesini bekleyen müşteriler, sanal kartlarını BitPay Wallet uygulaması üzerinden Apple Wallet’a ekleyerek hemen harcama yapmaya başlayabilecekler.

BitPay tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılı ilk çeyreğinin sonlarına doğru Google Pay ve Samsung Pay için de BitPay’in ödeme hizmetlerinin kullanılabilir durumda olacağı yer alıyordu.

BitPay CEO’su Stephen Pair Apple Pay ile yapılan iş birliğinden bahsetti.

728×90 muhabbit - Apple Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!300x250 muhabbit - Apple Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

“BitPay’in kripto paralarını harcamak için yollar arayan binlerce müşterisi var. Apple Pay’i ve çok yakın zamanda Google Pay ve Samsung Pay’i eklemek, BitPay Card’ı günlük harcamalardan, lüks alış verişlere kadar çok daha fazla yerde kullanmayı kolaylaştırıyor.”

BItPay CEO’su Stephen PaIr

BitPay Card, müşterilerin kripto paralarını anında fiat para birimine dönüştürmesini sağlamakta. Dönüştürülen para karta yüklenerek dünyanın her yerinde kabul edilen Mastercard banka kartıyla harcanabilir. Bununla birlikte kart sahipleri online olarak alış veriş yapabilir veyahut kartlarını, ATM’lerden nakit para çekmek için kullanabilirler.

BitPay Wallet uygulaması Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum’un (ETH) yanı sıra dolara sabitlenmiş olan dört stabilcoin’i (USDC, GUSD, PAX ve BUSD) desteklemektedir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar