Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39538.56
2.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2167.02
3.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.1
0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NASIL

Apple Pay İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Clock
Paylaş
Apple Pay İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Kripto para borsaları Bitcoin satın almak için sürekli olarak yeni ödeme yöntemleri sunuyor. Bu ödeme yöntemlerinden sonuncu da Apple Pay ödeme yöntemi oldu.

Apple Pay’in dijital cüzdan hesabı sayısı 507 milyondan daha fazla ve ABD’deki mobil ödeme pazarının %43,5 oranını elinde tutuyor. Apple Pay ile Bitcoin alınabilmesi Bitcoin’in benimsenmesi için de önemli bir role sahip. Çünkü artık iPhone kullanıcıları kredi kartı kullandıkları gibi kripto para kullanabilecekler.

728×90 muhabbit - Apple Pay İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?300x250 muhabbit - Apple Pay İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Apple Pay Nedir?

Apple Pay, 2014 yılında tanıtılan iOS ve Apple ürünleri tarafından desteklenen internet alışverişleri için bir mobil ödeme yöntemidir. Apple Pay uygulaması en çok iPhone ve Apple Watch cihazlarında kullanılan bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcıların tek bir dokunuşla müzik, film ve uygulamalar için ödeme yapmasına olanak sağlıyor.

Near Field Communication (NFC) teknolojisinin tanıtılmasından sonra ise normal dükkanlar da temassız Apple Pay ödemeleri kabul etmeye başladı. NFC, birbirine yaklaştıklarında cihazlar arasında iletişimi sağlamak için manyetik alanları kullanan yakınlık tabanlı bir kablosuz bağlantı teknolojisidir. Dünya genelinde binlerce dükkan Apple Pay’i destekleyerek kullanıcılara ürün ve hizmet satıyor.

Apple Pay İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Apple, direkt olarak Bitcoin’e sahip olmadığı veya cihazlarda kripto para entegrasyonuna sahip olmadığı için işlemlerin gerçekleşmesi için aracı uygulama veya platformlar kullanıyor. Bunlardan en çok bilinenleri ise Coinbase ve Binance.

Coinbase aracılığıyla Apple Pay ile Bitcoin nasıl alınır?

Coinbase, ABD merkezli bir kripto para pazarı ve yatırım platformudur. Coinbase daha önce Visa ve Mastercard gibi dev ödeme yöntemleri ile ortaklık kurarak müşterilerinin hızlı bir şekilde kredi ve banka kartlarıyla kripto para satın almalarına olanak sağlamıştı.

2021 Haziran ayında ise Coinbase iOS kullanıcıları için Apple Pay ile Bitcoin satın alma özelliğini tanıtmıştı. Ancak bu uygulamada henüz kripto para satma ve nakit çekme özellikleri bulunmuyor. Coinbase üzerinden Apple Pay ile Bitcoin satın almak için yapılması gerekenler ise şu şekilde:

 1. Coinbase internet sitesine Coinbase hesabı ile giriş yapın veya Apple Pay destekleyen bir cihaz ile Coinbase uygulamasına giriş yapın.
 2. Kripto para seçeneklerinde Bitcoin’i seçin.
 3. “Buy BTC” seçeneğinde ne kadar Bitcoin satın almak istediğinizi girin.
 4. Ödeme yöntemleri listesinden Apple Pay seçeneğini seçin.
 5. Apple Pay kullanarak Bitcoin satın alınmasını onaylayın.

Eğer Apple Pay dijital cüzdanına kayıtlı bir kart var ise Apple Pay otomatik olarak ödeme seçeneği olarak karşınıza çıkacak. Ancak eğer kayıtlı kart yok ise önce bir banka yada kredi kartı eklenmesi gerekiyor.

Apple Pay ile ne kadar BTC satın alınabileceği kart limiti, Coinbase limiti, coğrafi bölge ve konum gibi birçok şeye bağlı. Apple Pay ile ayrıca Coinbase üzerinden Ethereum (ETH), Litecoin (LTX) ve Ripple (XRP) da satın alınabiliyor.

Binance aracılığıyla Apple Pay ile Bitcoin nasıl alınır?

En büyük kripto para borsalardan biri olan Binance borsası da 2022 Aralık ayının son günüde Apple Pay ve Google Pay entegrasyonunu duyurdu. Şu anda Binance sadece ABD kullanıcıları için Apple Pay ile ödeme seçeneği sunuyor. Binance üzerinden Apple Pay ile Bitcoin satın almak için yapılması gerekenler ise şu şekilde:

 1. iOS cihazında Binance uygulamasına giriş yapın.
 2. “Cüzdan”ı tıklayarak ABD dolarını seçin ve USD yatırın.
 3. “Ödeme Yöntemi Ekle” seçeneğini seçerek Apple Pay’i ekleyin.
 4. Apple Pay ödeme yöntemiyle istediğiniz miktarda USD’yi yatırın.
 5. Yatırdığınız USD ile BTC veya istediğiniz kripto para birimini satın alın.

MetaMask aracılığıyla Apple Pay ile Bitcoin nasıl alınır?

MetaMask, Ethereum tabanlı bir kripto para cüzdanı sağlayıcısıdır. 2022 Nisan ayında Apple Pay entegrasyonunu tanıttıktan sonra kullanıcılar Apple Pay ile MetaMask üzerinden kripto para satın almaya başladı.

MetaMask, Apple Pay kullanıcılarının cüzdanlarına günlük en fazla 400 dolarlık bir yatırma işlemi yapmasına izin veriyor. Ancak MetaMask ile satın alınan kripto paralar farklı merkezi olmayan uygulamalarda (DApps) ve Web3 hizmetlerinde kullanılabiliyor. MetaMask üzerinden Apple Pay ile Bitcoin satın almak için yapılması gerekenler ise şu şekilde:

 1. Uygulama veya tarayıcı üzerinden MetaMask hesabına giriş yapın.
 2. Uygulama aracılığıyla Apple Pay’i ayarlayın.
 3. Apple Pay’e bir kart tanımlı olduğundan emin olun.
 4. “Satın al”ı tıklayarak “BTC satın al” seçeneğine tıklayın ve almak istediğiniz miktarı girin.
 5. Ödeme yöntemi olarak Apple Pay’i seçin.
 6. İşlemi doğrulayın ve tamamlayın.

Bilinen bu yöntemler dışında Apple Pay ile başka borsa veya platformlar üzerinden de Bitcoin satın alınabiliyor. Bunlar arasında Exodus, Paxful, CEX.io, Lumi Wallet, Crypto.com ve daha birçok seçenek bulunuyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Nedir haberi için: Nedir Haberleri

Daha fazla Nasıl haberi için: Nasıl Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar