Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $42084
-3.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2241.99
-4.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.34
8.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.5
-2.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Araştırmalara Göre Bitcoin Madenciliği ABD Enerji Bağımsızlığı İçin İyi Olabilir!

Pete Sessions, Bitcoin madencilik sektörünün büyümesi ülkedeki enerji bağımsızlığını destekleyebileceğine dair bir açıklama yaptı.

Clock
Paylaş
Araştırmalara Göre Bitcoin Madenciliği ABD Enerji Bağımsızlığı İçin İyi Olabilir!

Teksaslı meclis üyesi Pete Sessions, Bitcoin madencilik endüstrisinin büyümesinin, ülkedeki enerji bağımsızlığını destekleyebileceğine dair bir açıklama yaptı.

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Pete Sessions, Bitcoin madenciliği etkisi hakkında konuştu. Pete sadece Texas için değil, konuyu bir bütün olarak ele aldı.

728×90 muhabbit - Araştırmalara Göre Bitcoin Madenciliği ABD Enerji Bağımsızlığı İçin İyi Olabilir!300x250 muhabbit - Araştırmalara Göre Bitcoin Madenciliği ABD Enerji Bağımsızlığı İçin İyi Olabilir!

Bitcoin (BTC) madenciliğinin bir savunucusu olan Teksaslı Meclis Üyesi, 21 Mart 2022 tarihinde şunları söyledi:

Bitcoin madenciliği ABD’de enerji bağımsızlığı için kritik bir rol oynayacak.

Meclis üyesi açıklamayı Twitter üzerinden yaptı. Yapılan açıklama hem destekçilerden hem de eleştirmenlerden çok fazla tepki aldı. Wyoming’in Cumhuriyetçi Senatörü Cynthia Lummis, Pete’in attığı tweete destek veren kişiler arasındaydı.

Pete sessions

Her iki milletvekili de sadece madenciler için değil, kripto para sektöründeki çeşitli yenilikleri destekleyen politikaların savunucuları oldu. ABD’li tüketiciler küresel nedenlerden dolayı petrol fiyatlarındaki artıştan şikayetçi görünüyor. Bu yüzden ülkenin dış enerji kaynaklarına olan bağımlılığını nasıl azaltabileceği üzerinde sürekli olarak tartışılıyor.

Sessions’ın görüşüne göre, BTC madencilik endüstrisindeki yeniliklerin, endüstriyel enerji tüketimine çok fazla pozitif etkisi olabilir.

Texas, ABD’deki toplam Bitcoin hash oranının %14’ünü oluşturuyor. Madenciler, çevreye verdiği etkiden dolayı bir çok eleştiriye maruz kalıyor.

Bu endişelere ve eleştirilere rağmen, çeşitli araştırmacılar Teksas’ta büyüyen madencilik pazarı, madencilik işleminin çevresel etkisini azaltabilir.

Btc Madencilik Genel - Araştırmalara Göre Bitcoin Madenciliği ABD Enerji Bağımsızlığı İçin İyi Olabilir!
Btc Madencilik

Yenilebilir Enerji Kaynakları ve Yeni Enerji Modelleri Bitcoin Madenciliğinin Önünü Açabilir Mi?

Mart 2021 tarihli bir araştırma makalesinde, esnek veri merkezinin yenilenebilir enerji kaynaklarını nasıl teşvik edebileceğini ayrıntılı olarak anlattı. Esnek veri merkezi, kendi enerjisini küçük bir yenilenebilir enerji santralinden üretir ve şebekenin mevcut durumuna bağlı olarak şebekeden güç çeker.

Teksas, ülkenin önde gelen rüzgar enerjisi üreticisidir. Bu nedenle madenciler, gerektiğinde yenilenebilir enerjiye erişebilir. Madencileri, esnek bir veri merkezi modeli kullanmaya teşvik etmek, yenilenebilir enerji erişilebilirliği ve güvenilirliğini arttırır. Böylelikle çevreye verilen zarar azalabilir.

Yazılım firması Lancium, 2021 Ekim ayında benzer bir araştırma yayımladı. Madencilik endüstrisi büyüdükçe ve esnek veri merkezi modeli uyguladıkça, yenilenebilir enerji kaynakları büyüyebilir. Böylelikle güç kıtlığının önüne geçilebilir.

Araştırmacı Joshua D. Rhodes, konu ile ilgili şunları söyledi:

Şebekeler, rüzgar ve güneş gibi daha yüksek düzeyde yenilebilir kaynaklar tarafından beslendikçe, elektrik şebekesinin daha istikrarlı olması sağlanabilir.

Hive Blockchain, Riot Blockchain, Argo Blockchain gibi madencilik şirketlerinin operasyonları Texas’tadır. Texas, Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir Bitcoin madenciliği merkezidir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar