Muhabbit

Arbitrum Uniswap için Optimism’den Daha Fazla Tercih Ediliyor!

Popüler layer 2 (katman 2) çözümlerinden Arbitrum, Uniswap işlemleri için daha çok tercih ediliyor.

Uniswap

Arbitrum, Optimism’i geride bıraktı. Popüler Layer 2 (katman 2) çözümlerinden Arbitrum, Uniswap işlemleri için daha çok tercih ediliyor.

Uniswap kurucusu Hayden Adams tarafından da paylaşılan verilere göre Uniswap v3 için çözümler üreten Arbitrum ve Optimism’in hacimlerinde ciddi bir artış görüldü. İki katmanda gerçekleşen işlemlerin hacmi 115 Milyon $’ı aşarken, Adams, “katman 2” sezonunun açıldığını belirtti.

Veriler incelendiğinde oluşan hacim verisinin 80 Milyon $’lık kısmı Arbitrum üzerinde gerçekleşirken, geriye kalan kısım ise Optimism katmanında gerçekleşti. Bu noktada Arbitrum’un daha çok tercih edildiği söylenebilirken, iki çözümün hala standart Ethereum katmanı ( Layer 1) ile karşılaştırıldığında oldukça zayıf olduğu ortaya çıkıyor.

Gidilecek Daha Çok Yol Var

Günlük olarak ortalama 1.3 Milyar $’lık hacime ev sahipliği yapan Uniswap v3’ün daha düşük işlem ücretleri sunan “layer 2” çözümlerinden fazla tercih edildiği söylenebilir.

L2Beat verilerine göre Arbitrum üzerinde 2.25 Milyar $’lık kilitli varlık bulunurken, Optimism üzerinde ise 261 Milyon $’lık varlık bulunuyor. Layer 2 çözümlerinde toplamda 3.71 Milyar $’lık kilitli varlık bulunurken, en yüksek miktarda varlığı barındıran ikinci katman ise dYdX platformu olarak öne çıkıyor.

Layer 2 TVL

Ethereum Layer 2 (katman 2) çözümlerini kullanıyor musunuz?

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version