Muhabbit

Arbitrum’un, Uniswap’te işlem hacimleri şaşırttı!

Ethereum Layer 2 protokolü Arbitrum, merkeziyetsiz borsa Uniswap’te işlem hacmini 150 milyar doların üzerine çıkararak, dikkat çeken bir başarı elde etti.

Uniswap Labs, bugün yaptığı paylaşımında Arbitrum‘un, bir DEX’teki toplam işlem hacmi eşiğini aşan ilk Layer 2 protokolü olduğunu duyurdu. Mayıs ayının başından itibaren Arbitrum’un kümülatif swap hacmi 150,2 milyar doları buldu.

Blockchain veri izleyicisi DeFiLlama’nın verilerine göre, Arbitrum’un kilitli toplam değeri (TVL) 2,64 milyar doları aşarak, TVL’ye göre en büyük beşinci protokol oldu. Protokolün yerel token’ı ARB, CMC verilerine göre son 24 saatte %1,25’lik bir düşüş yaşayarak şu an 1,07 dolardan işlem görüyor.

Atlas yükseltmesi, işlem maliyetlerini düşürdü

Arbitrum’un ana katılımcısı Offchain Labs, mart ayında Layer 2‘nin son yükseltmesi olan Atlas’ı piyasaya sürdü. Bu yükseltmede Ethereum Layer 2 işlem maliyetlerini düşürmek için blok işlem desteği eklendi.

Yine DeFiLlama verilerine göre, Uniswap 6 Mayıs itibarıyla 5,54 milyar dolarla TVL’nin en büyük merkeziyetsiz borsası (DEX) olarak kalmaya devam ediyor.

Son Yazılar

Exit mobile version