Muhabbit

Argo Blockchain 20 Bin Yeni Madencilik Cihazı Satın Aldı! Teksas Tesisi Aktive Edilecek!

Londra merkezli kripto para madencilik şirketi olarak tanımlanabilecek olan Argo Blockchain, madencilik kapasitesini artırabilmek amacıyla 20.000 yeni cihaz siparişi verdiğini duyurdu.

bitcoin madenciliği

bitcoin madenciliği

Argo Blockchain, 20.000 yeni madencilik cihazı aldığını duyurdu. Londra merkezli kripto para madencilik şirketi olarak tanımlanabilecek olan Argo Blockchain, madencilik kapasitesini artırabilmek amacıyla 20.000 yeni cihaz siparişi verdiğini duyurdu.

Bitmain’den temin edilecek yeni cihazlar ise S19J Pro kod adlı yeni cihazlar olarak belirlenmiş durumda. Alınan cihazlar ile birlikte madencilik kapasitesini iki katına çıkaracak olan şirket, madencilik alanındaki faaliyetlerini güçlendirmek istiyor. Farklı dönemlerde parçalı şekilde teslim edilmesi planlanan cihazların kullanılacağı bölge ise Teksas olacak.

Teksas’ta Yeni Tesis Kuruluyor

2022 yılının üçüncü çeyreğine kadar cihazların tümünün teslim edilmesi beklenirken cihazlar, Argo Blockchain tarafından Teksas’ta kurulacak yeni tesis içerisinde kurulacak.

Çok Hızlı Büyüdü

Geçtiğimiz Şubat ayında 737 petahash madencilik gücüne sahip olan şirket, bir yıldan kısa süre içerisinde gücünü neredeyse 2.5 katına çıkararak 1.7 exahash kapasiteye ulaşmıştı. Yeni cihazların da dahil olması ile birlikte, yeni satın alımlar da yapmak isteyen Argo, kısa süre içerisinde 3.7 “exahash” kazım gücüne ulaşmayı planlıyor.

Teksas Önemli Bir Merkez Haline Geldi

Çin’den ayrılan madencilerden bazılarının da yeni adresi olan Teksas, Bitcoin madencileri için önemli bir merkez haline gelmiş durumda. Çinli madencilerin uzun zaman boyunca domine ettiği Bitcoin madenciliği 2021 yılı itibarıyla ABD tarafında da ciddi pay oluşturmaya başladı. Birçok şirketin ABD’nin Teksas eyaletinde yeni çiftlikler oluşturduğu bilinirken, ABD’li madencilerin Bitcoin madenciliğindeki payı hızla artıyor.

Bitcoin Hashrate Dağılımı

Sizce ABD’nin Bitcoin madenciliğindeki payı artmaya devam edecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version