Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44338.45
1.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2367.87
-0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.69
16.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.3
3.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Arizona Eyaleti, Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu!

Arizona eyalet senatörü Wendy Rogers, eyalet içinde Bitcoin’in yasal para birimi olması için bir yasa tasarısı önerdi.

Clock
Paylaş
Arizona Eyaleti, Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu!

ABD’nin Arizona eyalet senatörü Wendy Rogers, eyalet içinde Bitcoin’in yasal para birimi olması için bir yasa tasarısı önerdi. Yasa tasarısı kabul edilirse, devletin para birimi tanımı Bitcoin’i içerecek şekilde genişletilebilir.

728×90 muhabbit - Arizona Eyaleti, Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu!300x250 muhabbit - Arizona Eyaleti, Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu!

Arizona, fazla sayıda park ve ulusal anıta sahip olan bir eyalet olarak biliniyor. Arizona eyalet senatörü Wendy Rogers, eyalet içinde Bitcoin’in yasal para birimi olması için bir yasa tasarısı önerdi.

FKNYJ1GXIAMona9 726x600 - Arizona Eyaleti, Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu!
Arizona Yasa Tasarısı

Yasa tasarısının savunucusu Senatör Wendy Rogers, uzun süredir kripto paraları desteklemesi ve devleti de buna teşvik etmesi ile tanınıyor. Öyle ki Rogers geçen eylül ayında ”Blockchain ve Cryptocurrency Çalışma Komitesine” atandı.

ABD Anayasasına Aykırı Olabilir

Ancak ABD Anayasası tek tek eyaletlerin kendi yasal para birimlerini oluşturmalarına ve kullanmalarına izin vermeyebilir. Bu yüzden yasanın yürürlüğe girip giremeyeceği henüz belli değil.

Şayet yasa tasarısı onaylanırsa, yasal para birimi listesine Bitcoin dahil edilecek. Bu durum; borçların, kamu ücretlerinin, vergilerin ve diğer ücretlerin ödenmesi için kripto paraların kabul edilmesi anlamına geliyor.

Bu arada bu yasa tasarısı, ABD hükümetinin Bitcoin ve diğer kripto paraları kısıtlamayı planladığı bir dönemde geldi.

biden yedek - Arizona Eyaleti, Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu!
Joe Biden

Biden Yönetimi, Kripto Para Stratejisini Yayımlamaya Hazırlanıyor!

Bloomberg’in haberine göre; başkan Joe Biden, kripto paraların ve türevlerinin ulusal güvenlik meselesi olarak ülkeye getirdiği risklerin ve fırsatların değerlendirileceği bir başkanlık emri yayımlamayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir: Biden Yönetimi, Hükümetin Kripto Para Stratejisini Yayımlamaya Hazırlanıyor!

Başkanlık emrinin ABD ile düzenleme ve inceleme konularında ortak çalışmak isteyen ülkeleri de kapsayacağı söyleniyor. Bu durum Arizona’nın planları için ne ifade ediyor henüz hiçbir kurumdan açıklama gelmedi.

ABD’de Bazı Eyaletler Bitcoin’e Sıcak Bakıyor

Arizona ile beraber bazı ABD eyaletleri de Bitcoin’e sıcak yaklaşımlar sergiliyor. Halihazırda Bitcoin’i yasal olarak tanıyan Teksas, Bitcoin’i yasal para birimi olarak düşünebilir. Teksas vali adayı Don Huffines, şimdiden seçim vaatlerinde Bitcoin’den bahsetmeye başladı. Göreve seçilmesi halinde Bitcoin’i yasal para birimi yaparak Teksas’ı “Bitcoin Kalesi”ne dönüştürmek istediğini açıkladı.

Bu gelişmeleri izleyen diğer eyaletler arasında Florida ve Wyoming de yer alıyor. Bu eyaletlerin yetkilileri ise, kripto para yatırımcılarını ve Bitcoin madencilerini davet ediyor.

Daha fazla blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar