Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $42155.77
-3.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2240.78
-4.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.26
8.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.6
-3.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Atari, ICICB İle Blok Zinciri Girişimini Sonlandırdı! ATRI Token İle Bir Bağlantısı Kalmadığını Açıkladı!

Atari, ICICB Group ile birlikte Atari tokenı (ATRI) piyasaya sürdü.

Clock
Paylaş
Atari, ICICB İle Blok Zinciri Girişimini Sonlandırdı! ATRI Token İle Bir Bağlantısı Kalmadığını Açıkladı!

Eski video oyunu devi Atari, 18 Nisan 2022 Pazartesi günü bir duyuru yaptı. Firma, blok zinciri girişim ortağı olan ICICB Group ve yan kuruluşlarıyla olan tüm anlaşmaları iptal ettiğini açıkladı.

Atari, ICICB Group ile birlikte Atari tokenı (ATRI) piyasaya sürdü. Ancak oyun şirketi, bu anlaşmadan memnun kalmadı ve projeyle ilgili fikrini değiştirdi. Atari, ICICB Group ile bir bağlantısı kalmadığını ve ICICB’nin Atari ile alakalı hiçbir ürünü temsil etmeyeceğini açıkladı.

728×90 muhabbit - Atari, ICICB İle Blok Zinciri Girişimini Sonlandırdı! ATRI Token İle Bir Bağlantısı Kalmadığını Açıkladı!300x250 muhabbit - Atari, ICICB İle Blok Zinciri Girişimini Sonlandırdı! ATRI Token İle Bir Bağlantısı Kalmadığını Açıkladı!

Atari, bu projeden mutsuz ayrılmış olsa da blok zinciri teknolojisine hala sıcak bakıyor. Şirket, ilerleyen zamanlarda oyun ve topluluk alanlarını kapsayan yeni bir token oluşturmayı düşünüyor.

Atari, ATRI token yatırımcılarını yarı yolda bırakmayacağını ve 18 Nisan 2022 tarihinde kripto para cüzdanlarının ekran görüntüsünü aldığını açıkladı. Kısaca Atari, yeni token çıkardığında, ekran görüntülerine göre kullanıcılara bedelsiz bir şekilde dağıtım (airdrop) yapacak. Şirket, bu şekilde eski yatırımcıların daha az zarar görmesini sağlayacak.

Bununla birlikte Atari, 18 Nisan 2022 tarihinden sonra satın alınan ATRI tokenları için herhangi bir dağıtım yapmayacağını açıkladı. ATRI token çok fazla değer kaybetti. Bazı kullanıcılar, ATRI tokenı düşük fiyattan satın alıp, bu durumdan faydalanmak istemiş olabilir.

ATRI Token Son Durum

Ekran Resmi 2022 04 19 12.16.05 1011x600 - Atari, ICICB İle Blok Zinciri Girişimini Sonlandırdı! ATRI Token İle Bir Bağlantısı Kalmadığını Açıkladı!
ATRI Token Grafik

0.65 $ seviyelerini gören ATRI, şimdilik (19 Nisan 2022) 0.013 $ seviyelerinden işlem görüyor.

Sega NFT Projesini Sonlandırabilir!

2022 yılının başlarında efsane oyun Sonic’in yaratıcısı Sega, hayranlarından gelen olumsuz eleştirilerin devam etmesi durumunda, NFT projesini rafa kaldırabileceğini açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Birçok Sega hayranı, şirketin NFT projesini beğenmedi. Sega severler, çıkarılan NFT’lerin tamamen kâr amaçlı olduğunu düşündü. Buna karşılık Sega’nın CEO’su Haruki Satomi, şirketin daha önce duyurulan NFT planlarını yeniden değerlendireceğini söyledi ve sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Yaptığımız NFT projelerinin sadece kâr etmek amacıyla çıkarıldığı düşünülüyorsa, NFT projelerini sonlandırabiliriz.”

Eski oyun şirketleri, blok zincir teknolojisine uyum sağlamakta zorluk çekiyor olabilir. Belki de bu şirketlerin yerini başka yeni şirketler alabilir. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar