Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39498.19
1.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2163.99
3.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.02
-0.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.6
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer LUNA’daki Çöküş Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!

UST ve LUNA cephesinde yaşanan çöküşün ardından Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer LUNA’daki Çöküş Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!

UST ve LUNA cephesinde yaşanan çöküşün ardından Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. UST ve LUNA’da yaşanan düşüşü Mt. Gox borsasının hacklenmesine benzeten Sirer, UST’nin endeksinin bozulmasının ve LUNA’nın çöküşe geçmesinin uzun süre daha gündemde olacağının da altını çizdi.

728×90 muhabbit - Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer LUNA’daki Çöküş Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!300x250 muhabbit - Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer LUNA’daki Çöküş Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Konuyla ilgili Forbes’a röportaj veren Emin Gün Sirer, açıklamalarında Terra’nın çöküş evresinden önce yaşadığı büyümeyi ve çöküşün blok zinciri ağları üzerinde nasıl etki bıraktığına dair yorumlarını paylaştı.

LUNA Ve UST’ler 60 Milyon Dolar AVAX İle Takas Edilmişti!

Luna UST - Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer LUNA’daki Çöküş Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!
LUNA

Emin Gün Sirer, verdiği röportajda Terra ile ortaklık kurmak amacıyla LUNA ve UST tokenleri için 60 milyon dolar değerinde AVAX ile swap işlemi yaptıklarını belirtti. Emin Gün Sirer, neredeyse sıfırlanan yaklaşık 60 milyon dolarlık UST ve LUNA’nın Avalanche için hiçbir ekonomik sıkıntı yaratmadığını çünkü bu zararın önemsiz ve bir günde altından kalkılabilir bir boyutta olduğunun altını çizdi.

Terra’nın Hızlı Büyümesi Diğer Ağların Büyümesini Baskılıyordu!

“Terra durumu son derece talihsiz bir durum. Bildiğiniz üzere, Terra bizden (Avalanche) biraz daha önce başlamıştı. Fakat kısa sürede çok fazla fon çekmeyi başardı. AVAX’a, belki Solana’ya ya da diğer blockchain ağlarından bazılarına gidebilecek olan fonlar LUNA’ya gitmeye başlamıştı.”

Emin Gun Sirer

Emin Gün Sirer, UST ve LUNA’da Yaşanan Düşüşü Mt. Gox Borsasının Hacklenmesine Benzetti!

emin gun sirer - Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer LUNA’daki Çöküş Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!
Emin Gün Sirer

Ava Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer’e Terra çöküşü ile 2016 yılında yaşanan DAO saldırısı arasında benzerlik olup olmadığı soruldu.  Ava Labs CEO’su bu benzerliği reddederek soruyu şu şekilde cevapladı:

 “Terra’da yaşananlar çok daha önemli. DAO, Ethereum blok zincirinde oluşturulan ilk merkeziyetsiz özerk bir kuruluştur. Platform 2016 yılında saldırıya uğradı ve artık işlevsel değil.”

Sirer yaşanan Terra olayını, DAO’dan ziyade 2014 yılında yaşanan Mt. Gox hackiyle karşılaştırdı.

“Mt. Gox, o zamanlar küresel olarak tüm BTC işlemlerinin yaklaşık %70’ini yöneten popüler bir Bitcoin borsasıydı. Mt. Gox ve Terra olayları da kripto para piyasasını olumsuz etkilemiştir.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar