Muhabbit

BITCOIN

Avalanche (AVA) Test Ağını Halka Açtığını Açıkladı!

AVA ağını görücüye çıkardı.

Clock
Paylaş
Avalanche (AVA) Test Ağını Halka Açtığını Açıkladı!

AVA, geliştirdiği yeni nesil blockchain ağının altyapısını test edilmesi adına halka açık hale getirdiğini duyurdu. Bu sayede testler, daha geniş çapta gerçekleşebilecek.

AVA toplamda iki test ağı aktive edecek. Bu aşamada ise bunlardan ilki gerçekleşmiş bulunuyor. Açılan sürüm ile birlikte isteyen katılımcılarım doğrulama ağına erişimine izin verilecek. Bu sayede kişiler AVA’nın sunduğu yüksek hızlı trasnferlere erişim imkanına sahip olacak.

Bu yıl içerisinde lansmanı gerçekleşmesi beklenen AVA Ağı’nın (mainnet), bu test süreci içerisinde son kontrolleri gerçekleşmiş olacak.

AVA platformu yeni çözümü sayesinde merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının ölçeklendirilmesinde büyük bir ilerleme kaydederek global talebi karşılayabilecek hale gelmeyi hedeflemekte.

Hem Özel Hem Genel Sözleşmeler

AVA yeni Avalanche konsensüs protokolü ile birlikte hem özel hem de genel sözleşmelerin ağ üzerinde oluşturulmasına izin vermekte. Aynı zamanda ağ üzerinde Ethereum DeFi uygulamaları için geriye dönük bir Dapp desteği de verilecek. Bu sayede DeFi uygulamalarının AVA’ya taşınma süreci oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebilecek.

Konu ile ilgili olarak AVA Labs CEO’su Emin Gün Sirer’in açıklamaları ise şu şekilde:

Açık kaynaklı bir proje olarak, aktif küresel topluluğumuzun paha biçilmez geri bildirimini dikkatle dinliyoruz ve potansiyel kullanıcıların talepleri doğrultusunda, izin gerektirmeyen bir çözüm geliştiriyoruz. Bu noktada blockchain ağının daha önce hiç olmadığı gibi ölçeklenmesine ve birbiriyle uyum içinde çalışmasına olanak vermek istiyoruz. 

Test Ağını Halka Açarak Katılımı Da En Üst Düzeye Çıkarmak İstiyoruz

Test ağını halka açık hale getirerek sadece ağın performansını göstermeyi hedeflemediklerini belirten AVA, aynı zamanda ağa katılımı da en üst seviyeye çıkarmayı hedefledilerini belirtmekte.

Misyonumuz küresel finans piyasalarının ihtiyacına cevap olmak.

AVA Labs COO’su Kevin Sekniqi ise konu AVA ile ilgili olarak, merkezsiz finans sistemini, geleneksel finans sistemine entegre etmek istediklerini belirtmekte.

AVA platformunun ödemeler, tokenlar, dijital kimlik çözümleri, tedarik zinciri çözümleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi ihityaçların tamamına cevap verecek şekilde hazırlandığını belirten AVA Labs Direktörü John Wu, platformun halkla açık test ağından gelecek geri bildirimlerin çok önemli olduğunu da belirtti.

AVA çözümleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar