Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39324.82
1.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2156.67
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.2
0.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.6
-0.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche 10 Milyar $’lık Yeni Bir Varlık Sınıfını Devreye Sokuyor!

Avalanche, 10 Milyar $ değerinde yeni bir varlık sınıfını devreye sokuyor.

Clock
Paylaş
Avalanche 10 Milyar $’lık Yeni Bir Varlık Sınıfını Devreye Sokuyor!

Avalanche, 10 Milyar $ değerinde yeni varlık sınıfını devreye sokuyor.

728×90 muhabbit - Avalanche 10 Milyar $'lık Yeni Bir Varlık Sınıfını Devreye Sokuyor!300x250 muhabbit - Avalanche 10 Milyar $'lık Yeni Bir Varlık Sınıfını Devreye Sokuyor!

İlk ILO (İlk Dava Teklifi), 500 akrelik kenevir mahsülünün yasadışı imhası davası ile gerçekleştirilecek.

Tüm yatırımcılara açık, blockchain destekli bir dava finansmanı ürünü olan ILO, türünün ilk örneği olarak öne çıkıyor. Roche Cyrulnik ve Republic Advisory Services ile birlikte ortaya konan ILO, sektöre büyük yenilik getirmeye hazırlanıyor.

Dava fonu olarak kullanılacak fon, hukuki bir bir süreç ya da hakemlik için gerekli olan fonun eksikliğinin başka kişiler tarafından oluşturulması noktasında atılım yapmış olacak.

ILO’lar ile birlikte davalar için gerekli olan fonların oluşturulması kolaylaşmış olacak. ILO’lar ile alınan tokenlerin fiyatları ise davaların sonuçlarına göre değişiklik göstermiş olacak. Bu noktada davanın olumsuz sonuçlanması halinde fona katılan, yani ILO üzerinden token alan kişiler masrafları üstlenmiş olacak. Davanın başarıyla sonuçlanması ise direkt olarak fiyata olumlu yansıyacağından davaya finansman sağlayan kişiler ciddi bir gelir elde etmiş olacak.

LexShares isimli bir dava fonu 2014 yılından beri farklı davalara fon sağlıyor. Bu şekilde toplamda 103 farklı davaya finansman sağlayan fon bu davaların yüzde 43’lük, yüzde 70’lik bir başarı oranı ile sonuçlandı. LexShares’in finansmanlar üzerinden elde ettiği gelir ise S&P 500 ve hedge fonlarında daha fazla gelir getirmiş durumda.

Avalabs’ten Kevin Sekniqi’nin ILO’lar ile ilgili açıklamaları ise şu şekilde:

ILO’lar, yeterli kaynaklara sahip olmayan ve hakkını savunamayan bireyler hem de çoğu zaman en yüksek performanslı varlık sınıflarının dışında kalan perakende yatırımcılar için bir dönüm noktasıdır. Diğer yatırımlardan temelde benzersizdirler ve ILO’nun oluşturulması, ilk kez blockchain teknolojisinin finansal ürünleri multi milyar dolarlık bir ölçekte için kullanılacağına işaret ediyor.

KevIn SekNIQI

Gerçekleştirilecek ilk ILO ise kişisel mülkiyete karşı yapılan en büyük toplu imha olaylarından birine karşı gerçekleştirilecek. Bahsi geçen davada davacı şirket ise Apthio LLC. Şirket kenevirden üertilen kannabidiol yağına odaklanan endüstriyel bir kenevir araştırma, geliştirme ve ticarileştirme şirketi olarak öne çıkıyor. 2019 yılının Ekim ayında Kern County Şerif Bürosu tarafından herhangi bir ihbar ve uyarı gerçekleşmeksizin tahrip edilen 500 dönümlük kenevir çiftliği için açılacak davada 1 Milyar dolarlık bir kenevirin bahsi geçiyor.

2021 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen ILO ile birlikte fona katkı sağlayacak olan yatırımcılar için ciddi bir gelir potansiyeli bekleniyor.

Apothio LLC şirketi ise, New York merkezli Roche Cyrulnik Freedman LLP tarafından temsil edilecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nde dava finansmanının artması, bireylere ve küçük kuruluşlara, iyi finanse edilen kuruluşlara karşı yasal haklarını savunmak için gerekli kaynaklara erişim sağladı. ILO’nun ortaya çıkışı, toplumumuzda adalete daha da fazla erişim sağlama potansiyeline sahip ve firmamızın Ava Labs ve Republic’teki yenilikçi beyinlerle birlikte bu sorumluluğa liderlik edeceği için heyecanlıyım.

Kyle Roche

Yeni bir ürün olarak ortaya konan “İlk Dava Teklifi” hakkında ne düşünüyorsunuz?

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar