Muhabbit

Avalanche Ailesinin Yeni StableSwap Projesi: Platypus!

Avalanche ekosistemine yeni katılan, ekosistemin özgün StableSwap projesi Platypus, bugün testnet’ini başlattı.

platypus avax

platypus avax

Varlık sınıfları arasında sorunsuz bir alışveriş deneyimini sağlamayı amaçlayan Platypus, Avalanche ağı üzerinde yeni bir StableSwap projesine liderlik ediyor.

Avalanche ekosistemi her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Bu kez ekosisteme yeni katılan isim ise Platypus oldu. Avalanche ekosistemindeki “derin likiditeye sahip, baskın bir StableSwap” eksiğini gözlemleyen Platypus, bu eksikliği gidermek adına Avalanche ekosistemine katıldı.

Platypus Nedir?

Platypus, varlık sınırları arasındaki alışverişi kolaylaştırmayı amaçlayan derin bir likiditeye sahip, baskın bir StableSwap olmakta. Üç önemli kritere sahip olan StableSwap, açık kaynaklı ve tek-taraflı (single-sided) olmaktadır. Mevzu bahis üç önemli kriter ise düşük slipaj, yüksek ölçeklenebilirlik ve tabii ki çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmak olmakta.

Ethereum fork’u görmekten usanan Avalanche DeFi OG, ölçeklenebilirlik gibi sorunların üstesinden gelinebilmesi için farklı bir yol denemeyi istediklerini ifade etti. Bu da onları StableSwap gibi bir yeniliğe yönlendirdi.

Sadece stable varlıklar için değil birden fazla “köprü” arasındaki likidite problemlerini çözmek için de StableSwap’in önemli bir yapı taşı olduğu düşünülmekte.

Testnet Dönemi Başladı!

Yalnızca Avalanche üzerinde, Avalanche’a özel yeni bir StableSwap olan Platypus, DeFi (merkeziyetsiz finans) alanında benzersiz işler yapacağından emin bir şekilde ilerlemekte. Paylaşılan likidite için birden fazla varlığın aynı likidite havuzuna kolay bir şekilde entegre olabilmesi için tasarlanan Platypus’un testnet dönemi geçtiğimiz haftalarda (22 Ekim 2021) başladı.

22 Ekim ve 31 Ekim tarihleri arasında etkinlik gerçekleştirilmişti. Etkinlikte verilen görevleri tamamlayanlar, testnet’e katılmaya hak kazanarak token’larını almıştı. Bugün (3 Kasım 2021) testnet resmen kullanıma açılıyor. Token’larını alan ve testnet’e katılmaya hak kazanan şanslılar bugün testnet’i deneyen ilk isimler olacak.

Daha fazla bilgi için: Platypus Medium sayfasını takip edebilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version