Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41869.2
6.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2225.86
2.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.7
0.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231
1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche, Apricot Güncellemesinin Beşinci Aşamasını Duyurdu!

Avalanche, Apricot güncellemesine ait beşinci aşamayı, Fuji Testnet’te 24 Kasım 2021 tarihinde etkinleşeceğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Avalanche, Apricot Güncellemesinin Beşinci Aşamasını Duyurdu!

Avalanche, Fuji Testnet’te Apricot güncellemesine ait beşinci aşamasını 24 Kasım 2021 tarihinde etkinleştireceğini duyurdu. Bu kapsamda şu an için sadece Fuji’de çalışacak olan Apricot Yükseltmesinin Beşinci Aşaması (“AP5”) için ön sürüm kodu yayımlandı. 

728×90 muhabbit - Avalanche, Apricot Güncellemesinin Beşinci Aşamasını Duyurdu!300x250 muhabbit - Avalanche, Apricot Güncellemesinin Beşinci Aşamasını Duyurdu!

İlginizi çekebilir: Avalanche Nedir?

P<>C Atomik Transferler

0*iCd2Fr1tuiTXykbH - Avalanche, Apricot Güncellemesinin Beşinci Aşamasını Duyurdu!

Bilindiği üzere Avalanche, AVAX ve ANT’lerin ( Avalanche Native Tokens ) C-Chain, P-Chain ve X-Chain arasında hareketini kolaylaştırmak için “Shared Memory” adlı bir soyutlama kullanıyor. Shared Memory üzerindeki, tüm aktarımlarda, kullanıcılar yalnızca X<>C ve X<>P arasında gidebilir. Bu da kullanıcıların C-Chain’de aldığı AVAX’ları stake etmesi için P-Chain’e geçmesi ve bunun için de X-Chain’den geçmesi gerekiyor. Bu durum da, C<>P aktarım sürecine kullanıcının karşısına hem ek ücret hem de gecikme süresi olarak çıkmaktadır.

Şimdi ise kullanıcılar AP5 güncellemesi ile birlikte fonlarını C’den dışa aktarabilecek ve bunları doğrudan P’ye aktarabilecek. Böylece yapılan işlemlerde işlevsellik ve hız sağlanmış olacak.

0*qfDVxaE7LzZ1IwVe - Avalanche, Apricot Güncellemesinin Beşinci Aşamasını Duyurdu!

Avalanche Network başlatıldığında, herhangi bir blokta işlenebilecek Atomik İşlem sayısı 1 ile sınırlandırılmıştı. Ancak Mempool’da 1’den fazla bekleyen işlem olduğunda, kullanıcılar gecikmeler ile karşılaşabiliyorlardı.

AP5 ile birlikte, bu sorun da ortadan kalmış olacak ve C-Chain ve P-Chain blokları birden fazla atomik işlem içerebilecek.

C-Chain Ücret Algoritması

En son yapılan AP4 güncellemesinde, C-Chain’de kullanıcılar, işlemlerinin bir bloğa dahil edildiğini görmeden önce (cüzdanlarını kullanarak işlemlerini “hızlandırmadıkları” sürece) minimum gaz fiyatının düşmesini beklemeleri gerekiyordu.

0*4lCQkP NXfQL86uP - Avalanche, Apricot Güncellemesinin Beşinci Aşamasını Duyurdu!

Bu durumun geliştirilmesi üzerine çalışan Avalanche ekibi; yeni gelecek olan AP5 güncellemesi ile birlikte, Moderato’nun artık %66 daha kararlı olacağını, 10 saniyede 15 milyon birim gas tüketimini hedefleyeceğini ve blok gruplamayı daha iyi düzenlenecek şekilde ayarlandığını belirtiyor. Son olarak ise gas fiyatı istikrarı, işlemlerin daha güvenilir hale getirilmesi ve ortalama gas fiyatının düşürmesi için gerekli güncellemenin gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Güncelleme ile ilgili daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Apricot Beşinci Aşama Yükseltme koduna buradan, Node’larınızı yükseltmek için hazırlanmış olan eğitim videosuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar