Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39333.26
1.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2155.15
2.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.17
0.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $227.1
-0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 19.09.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Avalanche AVAX Fiyat Analizi 19.09.2021

Herkese iyi akşamlar. Bu akşam uzun zamandır fiyat analizini paylaşmadığım bir coini seçtim. Bu akşam inceleyeceğimiz coin Avalanche. AVAX’ı tanıtmama veya bilgi vermeme gerek olduğumu düşünmüyorum. Zaten yaptığı fiyat artışlarıyla birlikte sosyal medyada oldukça konuşuldu. Şimdi analiz kısmımıza geçelim.

728×90 muhabbit - Avalanche AVAX Fiyat Analizi 19.09.2021300x250 muhabbit - Avalanche AVAX Fiyat Analizi 19.09.2021

AVAX Fiyat 19 Eylül 2021

Son günlerde AVAX tekrar yükselerek yeni bir ATH (All Time High/ Tüm zamanların en yüksek seviyesi) yapmıştı. Haliyle birçok kripto para yatırımcısının dikkatini üzerine çekti. Yazıyı hazırladığım saatte 73 dolar bandından işlem görmekte.

AVAX Grafik 19 Eylül 2021

27oPsSfC - Avalanche AVAX Fiyat Analizi 19.09.2021
Avalanche AVAX fiyat grafiği 19.09.2021. 2 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında listeli AVAX süresiz kontratı fiyat grafiği. Grafik 2 saatlik zaman ayarındadır ve Tradingview’den temin edilmiştir.

AVAX Analiz 19 Eylül 2021

Grafikteki yeşil bölgeler orta vadeli grafiklerde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerii göstermektedir. 75 dolar bölgesi ATH olduğu için bu seviyeden yukarıda fraktal direnç bölgesi bulunmamaktadır.

Bu akşamki yazımda aslında grafikte gördüğünüz trendlerden bahsetmek istiyorum. İlk bakışta burası bir yükselen kama formasyonu olarak görülebilir. Ancak ben burayı yükselen kama olarak almayacağım. Bunun yerine direkt yükselen trend olarak takip edeceğim.

Şu an için bu trendler kırılmamış durumda. Kırılmadan işleme girmek de oldukça riskli olduğunu düşünüyorum (her trendde olduğu gibi). Trend kırıldığında kırılımın yerine göre altındaki ilk iki desteği hedef bölgeleri olarak almayı düşünüyorum.

AVAX Yorum 19 Eylül 2021

Burada aslında bir konuya da değinmek istiyorum. AVAX bildiğiniz üzere yakın zaman da ATH yaptı. Sadece bu veri bile şu an yükselen trendde olduğunu göstermekte. Haliyle böyle durumlarda short işlem açarak akıntının tersine kürek çekmek bence oldukça hatalı olacaktır. Ek olarak böyle durumlarda short işlem açabileceğim formasyonlar olduğunda ilk hedeften pozisyonu kapatmayı tercih ediyorum ben. Bunun sebebi trend ile inatlaşıp portföyümü riske atmak istememem tabi ki. Bu belirttiklerim sadece AVAX özelinde değil diğer coinler için de geçerli, AVAX burada sadece bir örnek. Bu tarz durumlarda trendin döndüğünden emin olduktan sonra short işlem aranması gerektiğini düşünüyorum.

Daha fazla AVAX analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar