Muhabbit

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 25.07.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Avalanche Fiyat Analizi 2

Bu akşamki fiyat analizi yazımda Avalanche (AVAX) fiyat grafiğini inceleyeceğim. AVAX’da bir süredir takip ettiğimiz önemli bir direnç bölgesi kırılmış durumda. Bugünkü yazımda da bunun üzerinde duracağım. Lafı uzatmadan analiz kısmımıza geçelim.

AVAX Fiyat 25 Temmuz 2022

AVAX geçtiğimiz hafta 26 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak burada uzun süre tutunamadı ve kırdığı direnç bölgesine geriledi. Yazıyı hazırladığım sırada 22,1 dolar bölgesinden işlem görüyor.

AVAX Grafik 25 Temmuz 2022

Avalanche AVAX fiyat grafiği 25.07.2022. 6 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında listeli Avalanche (AVAX) süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

AVAX Analiz 25 Temmuz 2022

Bugünkü grafiğimiz aslında oldukça sade ve net, grafiğe bir göz gezdirince genel durumu az çok kavrayabiliyorsunuz. Ben yine de genel durumu açıklayayım. Öncelikle grafikteki yeşil bölgeler AVAX’da takip ettiğim orta/uzun vadeli destek ve direnç bölgelerini göstermektedir.

Bugün bizim için önemli olan bölge 21 dolar bölgesinde bulunan destek bölgesi. Bu bölgeyi önceki fiyat analizi yazılarımda açıklamıştım diye hatırlıyorum. Burası orta vadede bizim için oldukça önemliydi. Nitekim fiyat buradaki direnci kırdıktan sonra yaklaşık %20 oranında yükseliş gerçekleştirdi.

Şimdiye bakacak olursak, fiyat yukarıda konuştuğumuz bölgeye gelmiş durumda ve artık burası bir destek. Yakın zamandaki fiyat hareketlerinde bu bölge oldukça iyi çalıştığından dolayı, yeniden çalışacağını düşünüyorum. Ancak tedbir için bu destek bölgesini yakından takip edeceğim, çünkü bu destek kırılırsa işler değişecektir.

Daha fazla AVAX analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde AVAX/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version