Muhabbit

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 31.03.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Avalanche fiyat analizi 1

Mart ayının son fiyat analizi yazısında Avalanche yani AVAX’ı incelemek istedim. Lafı dolandırmadan hemen analiz kısmına geçelim.

Avalanche AVAX fiyat grafiği 31.03.2021. 2 saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır

Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. AVAX için bu bölgelere aşinasınızdır zaten, uzun zamandır aynı bölgeleri kullanmaktayım. Grafiğin sağ tarafındaki wedge (kama) yapısını görmektesiniz. O wedge’in kırılımıyla birlikte fiyat altındaki desteğin sonuna kadar fitil atmış durumda. Sadece bu wedge yapısına bakacak olursak tüm hedefleri gelmiş diyebiliriz. Ama wedge yapısının öncesine bakacak olursak 38 dolar bölgesinden başlayan bir düşüş trendi görmekteyiz. Böyle bir düşüş trendinden sonra wedge yapısı oluşması aslında pek hayra işaret değildir. Böyle yapılarda daha fazla düşüş beklenir genelde.

Burada başka bir durumu da açıklamak istiyorum. Grafiğe baktığımızda sanki bir OBO (Omuz Baş Omuz) yapısı oluşacakmış ve fiyat şu an sağ omzu oluşturuyormuş gibi görebilirsiniz. Ama şöyle bir durum var, OBO formasyonunu bir yükseliş trendinden sonra aramak daha iyi ve mantıklı olacaktır. Biz buradaki yapının öncesine baktığımızda (grafik aşırı küçülmesin diye koyamadım) öncesinde bir yükseliş trendi yok. Bundan dolayı burayı OBO formasyonu olarak değil sadece destek/direnç ve trend olarak takip edeceğim o bölgeyi.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version