Muhabbit

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 01.09.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

avax fiyat analizi 4-1200

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi serimizde hepimizin yakından takip ettiği Avalanche yani AVAX’ı inceleyeceğim. AVAX grafiğindeki güncel durumu detaylı bir şekilde değerlendireceğiz. Grafiğimizi destek, direnç ve düşen trend çizgisi ile analiz etmeye başlayalım.

AVAX Fiyat 1 Eylül 2022

19,14 dolar seviyesinde Eylül ayı mum açılışını gerçekleştiren AVAX, şu an 18,55 dolar seviyesinde işlem görmekte.

AVAX Grafik 1 Eylül 2022

Avalanche AVAX fiyat grafiği 01.09.2022. 2 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

TradingView aracılığıyla hazırladığım grafik 2 saatlik zaman dilimindedir. Grafiğimiz, Binance borsasının AVAX/USDT paritesine aittir. Destek, direnç ve düşen trend çizgisi bulunan grafiğin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmakta. Ayrıca fiyatın düşen trend çizgisinden aldığı tepkiler beyaz ok işaretleri yardımıyla gösterilmiştir.

AVAX Analiz 1 Eylül 2022

Grafik üzerinde bulunan mor alanlar destek ve direnç bölgelerini belirtmektedir. Şu an 18 dolar destek seviyesi ile 20 dolar direnç bölgesi arasında işlem gören AVAX yakından takip edilmeli. Destek ve direnç bölgelerinin dışında grafiğimizde düşen trend çizgisi bulunmakta. Düşen trend çizgisi, düşük tepe bölgeleri sayesinde oluşur ve fiyat grafiğinde düşüş yaşanır. Fiyatın, düşen trend çizgisini aşması durumunda yükseliş beklenir. Bu nedenle AVAX grafiğinde bulunan düşen trend çizgisine alarm kurmak mantıklı olacaktır.

AVAX Yorum 1 Eylül 2022

Destek seviyesine yaklaşan AVAX, tepki alarak 20 dolar direnç bölgesini test edebilir. Güncel AVAX grafiğine baktığımız zaman 20 dolar direnç bölgesi ile düşen trend çizgisinin kesiştiğini görmekteyiz. Bu nedenle direnç bölgesinin aşılması durumunda, fiyatın üzerindeki baskının azalacağını düşünmekteyim.

AVAX grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafikte gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla AVAX analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde AVAX/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version