Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43280.77
-1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2345.26
3.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.73
-0.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.3
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche, Subnet’lerde Yeni Bir Zirve Yakaladı!

Avalanche ekosistemi subnet girişimleri ile büyümeye devam ediyor. DFK Subnet öncülüğünde işlem hacimlerinde artış yaşanıyor. İnceleyelim.

Clock
Paylaş
Avalanche, Subnet’lerde Yeni Bir Zirve Yakaladı!

Kripto camiası, FTX felaketinin ardından birçok problemlerle boğuşurken bile, bir Layer1 ağı olan Avalanche’taki işlem hacimleri, DFK subnet’inin büyümesiyle birlikte yeni zirvelere yükseldi.

Avalanche’ta; Nansen tarafından Defiant’a ulaşan verilere göre, Eylül 2022’de ağustos ayına göre % 51 artışla 68 milyon işlem gerçekleşti. Bu artışa katkı sunan en önemli platform ise DFK Subnet’i oldu.

728×90 muhabbit - Avalanche, Subnet'lerde Yeni Bir Zirve Yakaladı!300x250 muhabbit - Avalanche, Subnet'lerde Yeni Bir Zirve Yakaladı!

İlginizi çekebilir: Ava Labs Kurucusu, FTX Borsasının Çöküşünün Avalanche’a Etkisini Anlattı

Network (Ağ) Güncellemeleri

Nansen’de bir araştırma analisti olan Mega Septiandara konu ile ilgili şunları söyledi:

Mevcut ayı piyasasının getirdiği zorluklara rağmen Avalanche’ın bu çeyrekteki işlemleri, ağ güncellemeleri ve ekosisteme yapılan eklemelerle desteklenerek hacim olarak büyümeye devam etti.

Avalanche; 2021’de hızla artan Ethereum gaz ücretleri sebebiyle, Layer1 C zincirini kullanıcıların gönül rahatlığıyla işlem yapabilecekleri düşük maliyetli bir alternatif olarak piyasaya sürülmüş akıllı bir sözleşme protokolüdür. Avalanche, mainnet üzerine inşa edilen subnet’lerden oluşan çok zincirli bir yapı sunar.

D7v3JhYXqePoiqqSwFiGXopvKyRUF1S3qtrk8seK8Yr3DGBUwGc1B6eqZrj5RLLTRBjO j0T7CiGN Eks2hYVkvf3F3L5hHQh1IDoQC9ZN2oyuLg 4hRoWJoY yhwSgL4nAd5n VO5JV4H8558XtLvkSZw6ZE ljxD 1Gg5CCBduh0Gj 2ZN k XXHeybw - Avalanche, Subnet'lerde Yeni Bir Zirve Yakaladı!

Avalanche’ın DeFi Llama’ya göre 850 milyon dolarlık değeri kilitli olarak C zincirinde bulunuyor. Buna ek olarak Ava Labs ekibinin, tam gaz subnet geliştirmelerine yöneldiğine tanık oluyoruz.

İlginizi çekebilir: Avalanche (Avax) Alt Ağlar (Subnets) Nedir? Sonsuz Ölçeklendirme Mümkün mü?

Avalanche Ekosistemi Büyüyor

DFK Subnet’i, oyunlaştırılmış bir DeFi ve merkeziyetsiz bir kripto para borsası platformu olan DeFi Kingdoms’a ev sahipliği yapan Ethereum Virtual Machine’e (EVM) uyumlu bir subnet’tir. Avalanche’in arkasındaki geliştirici ekip olan Ava Labs tarafından geliştirilen DFK Subnet’inin, GameFi projeleri için bir merkez olacağı umuluyor.

Ayı piyasasını fırsat olarak gören ekip, ekosistemini genişletme çalışmalarına hızla devam ediyor.

Avalanche’ın en popüler merkeziyetsiz borsası olan TraderJoe, v2’yi Ağustos 2022’de piyasaya sürdü. Joe v2, Uniswap v3 tarafından popüler hale getirilen konsantre likidite özelliklerini sunarken; Mayıs 2022’de TraderJoe tarafından piyasaya sürülen bir NFT pazarı olan JoePegs, Temmuz 2022’de günlük 117 bin dolarlık işlem hacmi ile ağın en iyi NFT platformu olmayı başardı.

Daha fazla NFT haberi için buraya bakabilirsiniz.

Native Bridge (Yerel Köprü)

Avalanche bünyesindeki ilk Layer2 rollup, Eylül 2022’de çıkan haber ile birlikte Boba Network oldu. 

Avalanche ayrıca Banff güncellemesini 29 Eylül 2022’de gerçekleştirdi ve geliştiricilere daha fazla özelleştirme sunan subnet’ler olan Elastic Subnet’lerin önünü açtı. Yeni özellikler şu anda Fuji testnet üzerinde kullanıma açıldı ve Ava Labs mainnet lansmanı için hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir: Elastic Subnet Teknolojisi Nedir?

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar