Muhabbit

Avalaunch Yeni IDO’sunu Duyurdu: MetaDerby!

Avalanche ekosisteminde yer alan ve oyuncuların ilgisini çeken at yarışı oyunu MetaDerby’nin IDO’su, Avalaunch’ta gerçekleşiyor.

metaderby avalaunch

metaderby avalaunch

Avalaunch (XAVA), yeni bir duyuru gerçekleştirdi. MetaDerby IDO’su Avalaunch platformu üzerinde gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir: Avalaunch Nedir?

MetaDerby Hakkında

MetaDerby, play-to-earn (oyna kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunudur. Başka bir tanımla MetaDerby, metaverse’teki ilk başlangıç sermayesi olmadan kazandıran bir at yarışı temalı oyna-kazan oyunu. Bununla birlikte Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu olmakta. Oynaması ücretsiz olan MetaDerby, at yarışı oyun deneyimini yeniden tanımlıyor. Örneğin “yarat-kazan arazi sistemi”, “merkeziyetsiz finans (DeFi) staking” ve “NFT pazarı”nı içeren blok zinciri tabanlı entegrasyonu ile oyunu, oyuncular için erişilebilir ve kârlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Oyun içerisinde yer alan yarış atları, genotiplerine göre sınıflara ayrılıyor. Örneğin, Sınıf 1 en güçlü olanı iken Sınıf 5 en zayıf at olarak tanımlanıyor. Bu atlar, günlük yarışlarda veya haftalık olarak düzenlenen turnuvalarda kendi sınıfları içinde yarışacaklar.

Oyun içinde yer alan atlar aynı zamanda derecesine göre de ayrılmaktadır. Örneğin bir atın temel derecesini belirlemeye yardımcı olan dört ana özellik bulunuyor: Nesilleri, Süratları (hız), Hızlanmaları ve Saldırganlıkları.

Atların Üremesi

MetaDerby ekosisteminde en önemli unsurlardan biri de üremedir. Oyun içindeki üreme sisteminden de biraz bahsedelim. Kullanıcılar, sahip oldukları erkek veya dişi atları ile Damızlık Pazarına girebiliyorlar. Damızlık Pazarı, potansiyel tay alıcılarının üretmek için herhangi bir erkek ve dişi atı seçtikleri yerin adı olarak tanımlanabilir. Özetle bir tay sahibi olmak isteyen kullanıcı Damızlık Pazarına gidiyor ve kendi atıyla üremesi için karşı cins atı seçiyor. Üremenin avantajlı özelliği ise, DerbyVerse’teki bu atlar, ebeveynlerinden daha üstün özelliklere sahip bir tayı “yetiştirebilmektedir.”

DBY ve HOOF Token Nedir?

MetaDerby oyunu içinde aktif olarak kullanılan 2 adet token bulunmaktadır. Bunlardan ilki, MetaDerby’nin yönetişiminde kullanılan ve arazi satın almak için gerekli olan Derby (DBY) tokenıdır. Bu DBY’ler farklı kullanım alanlarına sahiptir. Örneğin: Metaverse arazi alımları, stake ödülleri ve oyun yönetimi gibi kullanım alanları mevcuttur. DBY sahibi olmanın farklı yöntemleri bulunmakta. Mesela haftalık olarak düzenlenen turnuvaları kazanarak da DBY token kazanabilirsiniz.

Oyun içinde kullanılan bir diğer token ise HOOF. Bu token oyun içi para birimi olarak işlev gören, sınırlandırılmamış bir oyun tokenıdır. HOOF’un kullanılacağı yerlere ise yarışlara katılmak için giriş ücretleri, yetiştirme için sabit ücretler, çiftlik arazisi, yarış parkuru malzemeleri ve inşaat alımları örnek olarak gösterilebilir.

DerbyTicket NFT’leri

DerbyTicket NFT’leri Avalanche üzerine kurulmuş sınırlı 1000 NFT‘den oluşan bir koleksiyondur. DerbyTicket NFT’leri, kullanıcılara MetaDerby oyununda yarışmaya hazır tam donanımlı bir yarış atı sunmaktadır. Oyuncular yarış atı NFT’lerini MetaDerby pazarından veya başka NFT pazarlarından satın alabilir, satabilir veya takas edebilirler. 

IDO Etkinliği Ne Zaman ve Nasıl Olacak?

Kayıt Takvimi:

Satış Takvimi:

IDO hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version