Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39521.23
2.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2165.82
3.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.05
0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalaunch’a Genel Bakış

Yalnızca Avalanche ekosistemi için oluşturulmuş ilk ve tek protokol olmayı hedefleyen Avalaunch’a genel bakış.

Clock
Paylaş
Avalaunch’a Genel Bakış

Avalaunch Nedir?

Token havuzları ve açık artırmalar sunan, ekiplerin Avalanche blok zincirini kullanarak izin gerektirmeksizin birlikte çalışabilir bir ortamda projeleri için fon toplamalarına olanak sağlayan ve merkezi olmayan bir protokol olan Avalaunch, gelecek vadeden ve yenilikçi projelere merkeziyetsiz,hızlı, güvenli ve verimli bir platform inşa etmek için, yalnızca Avalanche ekosistemi için oluşturulmuş ilk ve tek protokol olmayı hedefliyor.

728×90 muhabbit - Avalaunch'a Genel Bakış300x250 muhabbit - Avalaunch'a Genel Bakış

Neden Avalanche Üzerinde Tasarlandı?

Avalanche ekosistemini geliştirmeye ve büyütmeye yardımcı olmayı amaçlayan topluluk odaklı bir proje olan Avalaunch, vizyonunu ve yönünü bu şekilde belirlemiştir.

Bu amaçla da Avalanche C-Chain’deki tüm akıllı sözleşmeleri Avalaunch tarafından başlatılmış olup, token listeleme ve likidite sağlama işlemlerini de sadece Pangolin AMM’de gerçekleştirecektir.

Avalanche platformunun mükemmel potansiyeline her defasında dikkat çeken Avalaunch, C-Chain üzerine kurulu sürekli genişleyen uygulama listesinin kendilerini heyecanlandırması, Avalanche üzerinde tasarlanması adına önemli bir neden olmuştur.

Avalaunch Geleneği

Avalaunch platformu kendi içinde birkaç ilkeyi benimsiyor. Platformun ilkelerine göre tüm uygun XAVA “token”ı sahipleri token satışlarında pay alıyor. Bununla birlikte, IDO‘dan bağımsız olarak bütün XAVA sahiplerim platformun başarısı ile aynı şekilde büyüyor. Ayrıca, uzun süreli katılımcılar Avalaunch’ta ödüllendiriliyor. Bunların sonucunda Avalaunch, kullanıcılara minimum stake miktarı sunmadan IDO’ya katılma şansı sunuyor. Avalaunch’ta yer alan IDO’larda “whitelist” de bulunmuyor. Platform, daha fazla dağıtımı teşvik etmek için ayrıca kullanıcı başına maksimum dağıtım miktarını da belirliyor.

XAVA Token

Kullanıcılar XAVA “token”larıyla birlikte Avalaunch ekosistemine katılma şansına sahip. Kullanıcılar tek taraflı staking ile IDO satışlarına katılabilir ya da likidite havuzları sayesinde farming’ten de yararlanabilir.

Avalaunch’ta IDO için Staking

Avalaunch’ta staking, ekosistem içindeki ödüllerin yanı sıra hem IDO dağıtımı hem de platformdaki ücretleri kazanmanın faydasıyla beraber “farming”e benzemektedir. XAVA stake eden kullanıcıların “token”ları dört şekilde ödüllendirilir.

 • IDO satışlarına katılma
 • Ekosistem ödüller
 • Depozit ücretleri
 • Dağıtım ücretleri

Avalaunch’ta XAVA stake etmek, Avalaunch IDO satışlarında yer alma ve depozit ücretleri için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Avalaunch, IDO satışlarına katılmak istemeyen kullanıcıların da XAVA “token”ı stake etmesi için onlara birçok avantaj sağlıyor.

Platform Ücretleri

Avalaunch platformunu kullanan kullanıcıların dikkat etmesi gereken iki farklı ücret bulunuyor. Bu ücretler ise Avalaunch tarafından alınmıyor, XAVA sahiplerine yeniden dağıtılıyor.

Depozit ücreti (%2): Bu ücret, mevcut olarak XAVA stake eden kullanıcılarla, XAVA’yı yeni stake etmeye başlayan kullanıcılar arasında denge sağlanması için alınıyor. Her yeni kullanıcı XAVA stake ettiğinde bir stake ücreti ödüyor. Stake ücretleri ise, toplam stake edilen token miktarına göre dağıtım gerçekleştiren Stake Ödülleri sözleşmesine gönderiliyor.

Dağıtım ücreti (%2): Token dağıtımı için talepte bulunulduğunda kullanıcılardan dağıtım için bir ücret alınır. Bu ücret XAVA stake eden kullanıcılara dağıtılır. Bu dağıtım ücreti, daha fazla katılımı teşvik etmekle beraber token satışına katılmak istemeyen kullanıcıları da destekler.

Her iki ücret de uygun şekilde kullanıcılara teşvik sağlar ve bazı benzersiz özelliklere sahiptir.

 • Avalaunch, dağıtım için maksimum miktar olsa bile kullanıcılara XAVA stake etmeleri için birden fazla teşvik sunuyor.
 • Kullanıcıların, XAVA stake etmeleri için KYC doğrulamalarını tamamlamalarına ve satışlara katılmaları zorunlu değildir.
 • Avalaunch platformu büyüdükçe, XAVA stake eden kullanıcıların varlıkları da aynı şekilde büyür.

Bu yöntemlerle beraber zaman içerisinde, az miktarda XAVA stake eden kullanıcılar da ağ üzerinde daha fazla kazanmaya başlayacaktır.

Staking Ağırlığı

Staking ağırlığı, platformda uzun süredir yer alan kullanıcıların zaman içerisinde ödüllendirilmesi için tasarlanmıştır. Kullanıcıların staking miktarı ne kadar uzun olursa, token satışlarında da o kadar fazla şansı olur.

Avalaunch büyüdükçe, stake miktarlarına bağlı APY ve dağıtımdan faydalanma şansı da büyüyecektir. Bu tasarımın kullanıcılar için 3 belirgin avantajı var.

 • Stake süresi ne kadar uzun olursa, kazanılan XAVA miktarı da o kadar fazla olur.
 • Kullanıcılar platformda staking ve farming yapabilir.
 • Ödüller, platformun büyümesiyle orantılıdır.

Satış Turları

Avalaunch’taki her satış üç turdan oluşur. Birden fazla tura hak kazanan kullanıcılar sadece tek bir turda yer alabilir. Kullanıcıların uygunluğu KYC doğrulaması ile belirlenir. Turlarda satılmayan “token”lar bir sonraki tura aktarılır.

 • Doğrulayıcı Turu (%10) – Tüm uygun Avalaunch doğrulayıcıları içindir
 • Topluluk Turu (%85) – Tüm uygun XAVA stake edenler içindir
 • Genel Tur (%5) – Tüm uygun topluluk üyeleri içindir

Maksimum Dağıtım

Avalaunch’a katılmak için minimum miktar bulunmamaktadır ancak kullanıcıların stake miktarından bağımsız olarak maksimum dağıtımlar vardır. Bu yöntem, daha fazla katılım sağlamak için Avalaunch tarafından belirlenmiştir.

Maksimum Dağıtımlar Nasıl Belirlenir?

Avalaunch’ta ağın geri kalanına göre kullanıcıların stake yüzdesi, mevcut olan maksimum dağıtım ile ilişkili değildir. Kullanıcılar için maksimum dağıtımlar, satış bazında belirlenmektedir. Nitelikli dağıtım analiz edilir ve verilere dayalı olarak tüm kullanıcılar için maksimum bir dağıtım belirlenir. Bu yöntemle beraber tüm kullanıcılar dağıtımda yer alır.

Avalaunch’ta siz de token satışına katılmak ister misiniz?

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar