Muhabbit

Avalaunch’tan Türkiye’ye Özel Etkinlik

Avalaunch, Avalanche üzerinde token havuzları sunan, projeleri için fon toplamaya olanak sağlayan, merkezi olmayan bir protokoldür.

avalaunch muhabbit

avalaunch muhabbit

15 Ağustos saat 21:00’de Muhabbit Telegram (@muhabbitmuhabbet) kanalında bizlere konuk olacak olan Avalaunch, 600 USDT ödüllü AMA etkinliğinde kullanıcılarıyla buluşacak. Muhabbit & Avalaunch Ödüllü AMA Etkinliği’nde sizler de platform hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Türk topluluğuna verdiği önemle kullanıcılar arasında merak uyandıran Avalaunch, ayrıca Avalaunch Turkey Medium hesabından yaptığı paylaşımla da Türkiye’deki resmi sosyal medya hesaplarını ve Telegram kanalını kullanıcılarıyla paylaşmıştı.

Avalaunch Nedir?

Token havuzları ve açık artırmalar sunan, ekiplerin Avalanche blok zincirini kullanarak izin gerektirmeksizin birlikte çalışabilir bir ortamda projeleri için fon toplamalarına olanak sağlayan ve merkezi olmayan bir protokol olan Avalaunch, gelecek vadeden ve yenilikçi projelere merkeziyetsiz, hızlı, güvenli ve verimli bir platform inşa etmek için, yalnızca Avalanche ekosistemi için oluşturulmuş ilk ve tek protokol olmayı hedefliyor.

Avalaunch’ın Amaçları Nedir?

Mevcut IDO modeline yenilik getirmeyi amaçlayan Avalaunch’ın çözüm getirmek istediği problemler arasında yeni listelemelerdeki yüksek işlem ücretleri, yeni yatırımcıların kafasını karıştıran exchange mekanikleri, adil olmayan token dağıtımları, fiyatı manipüle eden otomatik piyasa yapıcıları, yatırımcıları zor durumda bırakan fiyat oynaklığı ve olumsuz kullanıcı bildirimleri yer alıyor.

Avalaunch bu sorunları çözmek için güvenli uygulamalar, daha hızlı sonuçlandırma, sezgisel tasarım, yüksek verimlilikle düşük maliyetli işlemler ve varlıkları blok zincirleri arasında taşıma yeteneği gibi kullanıcılarına çözümler sunmayı amaçlıyor.

Fon toplama endüstrisinin geleceği olma yolunda hızla ilerleyen Avalaunch, güvenli, hızlı ve şeffaf şekilde fon toplayarak herkesin kazandığı bir ortam sunmak ve faydalı uygulamalar aracılığıyla gerçek değer üreten, yeniliği kendine ilke edinmiş bir platform olmayı amaçlıyor.

Neden Avalanche Üzerinde Tasarlandı?

Avalaunch, Avalanche ekosistemini geliştirmeyi ve büyütmeyi amaçlıyor. Bu amaçla da akıllı sözleşmeleri Avalanche C-Chain üzerinde gerçekleştirecek olup, token listeleme ve likidite sağlama işlemlerini de Pangolin AMM‘de gerçekleştirecektir.

İlk olarak Ethereum’daki kullanıcıların aktifliğinden ve likiditesinden yararlanmayı amaçlayan Avalaunch, Ethereum ve Avalanche arasında bir köprü görevini üstlenecekti. Ancak sözleşmeler Ethereum’da gerçekleştiğinde XAVA dağıtımı bölünecek ve hem Ethereum hem de Avalanche’ta yönetilmesi zor olacaktı.

Avalanche’ın kendileri için en iyi seçenek olduğunu ve kendi platformunun isteklerini fazlasıyla karşıladığını düşünen Avalaunch, Avalanche teknolojisine inanarak platformu Avalanche üzerinde geliştirdi.

Avalaunch Token Ekonomisi

XAVA, Avalaunch platformunun yerel varlığıdır. Toplam arzı 100 milyon olan “token”ın, 33 milyonu satışa, 32 milyonu ekosisteme, 21 milyonu kuruma, 9 milyonu danışmanlara ve 5 milyonu da likiditeye ayrılmıştır.

XAVA Farming ve Staking

Topluluğundaki kullanıcılarına daha fazla XAVA “token”ı kazandırmayı amaçlayan Avalaunch staking ve farming ürünleri ile de bunu destekliyor.

XAVA farming yapmak veya stake etmek isteyen kullanıcılar Pangolin üzerinden LP ekleme şansına sahip.

Kullanıcıların XAVA stake ederek piyasa değeri yüksek, güçlü bir satış dağıtımı olan XAVA “token”ı kazanacağı tek taraflı staking, kullanıcıların varlıklarını daha verimli bir şekilde büyütmesine olanak sağlıyor.

LP ödülleriyse, likiditeyi temin etmek ve kullanıcıların katılımını sağlamak için önemli bir öneme sahiptir. Kullanıcılarına daha fazla XAVA “token”ı kazandırmak isteyen Avalaunch, LP ücretleriyle beraber harika bir fırsat sunuyor.

Platform üzerinde staking ödül dağıtımı devam ettiği için şu anda tek taraflı staking özelliği devre dışı bırakılmış durumda ancak, LP devam ediyor.

Şu anda platform üzerinde XAVA-AVAX LP’si yıllık %63.63 bir getiri sağlıyor.

XAVA-AVAX LP

Platform üzerinde şu an stake edilen LP “token”ı miktarı ise yaklaşık 210 bin iken, ağ üzerinden harvest edilen toplam ödüller ise 35.19 bin.

Toplam stake miktarı

Platform üzerindeki kilitli olan toplam ödül oranı ise %74.48.

Toplam ödüller

Platform üzerinde stake edilen XAVA-AVAX LP “token”ı miktarı da yaklaşık 211 bin.

Stake edilen token miktarı

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version