Muhabbit

Avukat Sima Baktaş, Mesut Yar Sunuculuğundaki Nartalks’a Konuk Oldu!

Narkasa’nın sponsorluğunda, ünlü sunucu Mesut Yar’ın sunuculuğuyla gerçekleştirilen Nartalks’un 16. bölümünün konuğu Avukat Sima Baktaş oldu.

Mesut

Türkiye merkezli kripto para borsası Narkasa’nın sponsorluğunda, ünlü sunucu Mesut Yar’ın sunuculuğuyla gerçekleştirilen Nartalks’un 16. bölümünün konuğu Avukat Sima Baktaş oldu.

Programda Türkiye’de kripto paralar ile alakalı açıklamaların tarihi konuşuldu. Düzenlemelerden bahsedilen programda Avukat Sima Baktaş, ilk olarak kripto para borsaların düzenlenmesi, denetlenmesi gerektiğini savundu.

Düzenlemeler yapılırken bu sektördeki önemli insanlardan görüş alınması gerektiğini savunan Aktaş, düzenlemeler hakkında görüş vermeye seve seve hazır olduklarını söyledi.

Regülasyon haritasına bakıldığında kripto paralara yeşil ışık yakan, regülasyonu yapan, denetleyen ve ödemelerde izin veren ülkelerin gelişmiş ülkeler olduğunu, kırmızı ışıkla kripto paraları kısıtlayan ve yasaklayan ülkelerin daha çok gelişmemiş ülkelerden oluştuğunu dile getiren Baktaş, Türkiye’nin bu haritada nerede olmak istediğini sorguladı.

Baktaş, kripto paraların düzenlenmeleriyle birlikte ki özellikle borsaların lisanslanması ile Türkiye’ye birçok sermaye kapısı açılacağını savundu. Türkiye’de bir kripto merkezi veyahut Uluslararası Kripto Tahkim Merkezi açılmasının Türkiye’yi bu yönde bir ilk ve tek yapacağını bununla birlikte, çok büyük bir istihdam sağlanacağını ekledi.

Yeni katılan yatırımcıların çoğunun finansal okuryazarlıkları olmadığı için batacağını savunan Baktaş, fenomenlerin yönlendirmesiyle veyahut pump gruplarında yapılan yatırım tavsiyelerinin aslında SPK’ya karşı bir durum olduğunu ancak konu kripto para olunca SPK’da bir belirsizlik olduğunu dile getirdi.Baktaş, manipülasyon yapan, yatırım tavsiyesi veren kişilere karşı bir düzenleme, denetleme ve yaptırım olmadığı için şu anda sektörde böyle kişilerin olduğunu söyledi.

Bununla birlikte Baktaş, finansal okuryazarlığın çok iyi olmasına rağmen batan insanların olduğunu da ekledi.

Ayrıca CryptoWomen Turkey’in kuruluşundan bahseden Sima Baktaş, kripto para sektöründeki finans okuryazarlığı olan kadınların çoğalmasını umduklarını ekledi.

Yeni Katılan Yatırımcıların Çoğu Batacak!

Nartalks’un 16. bölümünü buradan izleyebilirsiniz:

Henüz çok yeni bir platform olmasına rağmen zirveye yerleşen Türkiye merkezli kripto para alım satım platformu Narkasa hakkında detaylı bilgiye, Narkasa.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version