Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44237.9
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2368.39
-0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.86
16.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.7
3.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Avustralyalılar Artık Postanelerden Bitcoin Alabilecek!

Eğer Avustralya’da yaşıyorsanız çok şanslısınız! Artık kolayca postane üzerinden Bitcoin ve kripto para satın alabilirsiniz!

Clock
Paylaş
Avustralyalılar Artık Postanelerden Bitcoin Alabilecek!

Avustralyalılar artık ülkenin en eski kurumlarından biri olan posta servisi sağlayan yerlerden Bitcoin satın alabilecek.

Australia Post ve Bitcoin.com.au arasında yapılan işbirliği ile Avustralyalılar artık ülke çapında 3500’den fazla postaneden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabilecek. Ayrıca müşteriler satın alma işlemi için Post Billpay özelliğini kullanabilecekler.

728×90 muhabbit - Avustralyalılar Artık Postanelerden Bitcoin Alabilecek!300x250 muhabbit - Avustralyalılar Artık Postanelerden Bitcoin Alabilecek!

AusPost, bu gelişmeyi geçtiğimiz cuma günü doğruladı.

Posta servisi, Cremorne, Victoria merkezli bir kripto para borsası olan Bitcoin.com.au’dan yapılan dijital para alımları için nakit ve kart ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Bitcoin.com.au’nun CEO’su Holger Arians konu hakkında, “Bu işbirliği, Avustralya ve dünyada dijital para birimleri için önemli bir kilometre taşı. Bu durum yerleşik işletmelerin, yeni teknolojileri yok saymaktansa onu benimseyip ve öğrenip, kullanmak için yeni fırsatlar kovaladıklarını gösteriyor.

Ülkenin En Eski Kurumlarından

Eskiden Postmaster olarak bilinen Australia Post’un genel departmanı, Ülkenin en eski kurumlarından biri. 1809 yılından bu yana faaliyet gösteren departmanın ilk postane müdürü ise eski bir mahkum olan Issac Nicols idi.

Australia Post’un İş ve Mali Hizmetler Başkanı Susan Nicholson, “Australia Post, sağladığı hizmetlerin herkes için erişilebilir bir durumda olmasını sağlayarak toplum hizmetlerinde çok önemli bir rol oynadı.” dedi. Ayrıca Nicholson, “Post Billpay, 20 yılı aşkın bir süredir Avustralya’nın en güvenilir fatura ödeme sistemlerinden biridir. Bununla birlikte kimlik doğrulaması ile postanemizde kripto paralar ile fatura ödenebilmesini sağladığımız için çok mutluyuz.” dedi.

Avustralya Vergi Dairesinin paylaştığı verilere göre, ülkenin 500.000 ila 1.000.000 sakini hali hazırda kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Bitcoin.com.au ise yaptığı açıklamalarda, yeni işbirliği ile birlikte bu sayının artmasını umut ediyor.

Borsanın CEO’su Arians, “misyonumuz, Bitcoin’i her Avustralya vatandaşı için güvenli ve kolay erişilebilir hale getirmek.” dedi. Ayrıca Arians, “Pek çok kişi için, bir Australia Post üzerinden Bitcoin ile ödeme yapmak, çevrimiçi para transfer etmekten çok daha güvenlidir.

Geçtiğimiz senelerde bir Türk kuruluşu PTT’nin de kripto paralar ile ilgili bir patent başvurusu olmuştu. Başvurunun içeriği ise, fiziksel posta pullarının hem koleksiyon unsuru olmaları adına, hem de dijital olarak transfer edilebilen bir dijital para birimi olmaları için olduğu belirtildi.

Ne dersiniz, ilerleyen yıllarda PTT’den de böyle bir gelişme görebilir miyiz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar