Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39387
1.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2160.19
3.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.31
1.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.3
-0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İddialara Göre Axie Infinity Merkeziyetsiz Bir Borsa Başlatıyor!

Axie Infinity yeni merkeziyetsiz borsasını kuruyor!

Clock
Paylaş
İddialara Göre Axie Infinity Merkeziyetsiz Bir Borsa Başlatıyor!

İddialara göre popüler blockchain girişimlerinden biri olan Axie Infinity, yeni bir merkezi olmayan borsanın lansmanını yaptı!

The Scoop isimli podcast’te duyurulan yeni platform, ekosistemde kullanılan tokenların ticaretini kolaylaştırmayı hedefliyor. Sky Maven tarafından geliştirilen Axie Infinity, kullanıcıların “axies” isimli “pet“leri satın almasına, satmasına ve üretmesine imkan sağlıyor.

728×90 muhabbit - İddialara Göre Axie Infinity Merkeziyetsiz Bir Borsa Başlatıyor!300x250 muhabbit - İddialara Göre Axie Infinity Merkeziyetsiz Bir Borsa Başlatıyor!

İlginizi Çekebilir: Axie Infinity Nedir?

ConsenSys tarafından desteklenen proje, oyuncular tarafından ciddi anlamda benimsenmiş durumda. Oyun, Filipinler’de öylesine benimsendi ki, çoğu Filipinli para kazanmak için Axie Infinity oynuyor.

Proje, kullanıcı tabanı açısından Nisan ayında 38.000 aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyordu. Fakat Ağustos ayında oyun neredeyse 1.7 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı. Bunun yanı sıra Axie Infinity’nin hacmi, 220 milyon $’lık zirveden, 130 milyon $’a kadar geriledi.

Merkeziyetsiz Borsa Axie Infinity’e Yardım Edecek mi?

Merkeziyetsiz borsa, kullanıcıların oyunu oynamaya devam etmesine yardımcı olacaktır. Bunun en büyük sebeplerinden biri, oyuncuların an itibarıyla tokenlarını bozdurmak için platformdan çıkmak zorunda kalması. Tahmin edebileceğiniz gibi bu süreç uzayabiliyor ve bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız.

Elde ettiğimiz bilgilere göre merkeziyetsiz borsa, platform için özel olarak geliştirilmiş Ethereum bağlantılı Ronin üzerinde geliştirilecek.

Şirketin iş geliştirme müdürü Jeff Zirlin şöyle bir açıklama yaptı:

İnsanlar, devamlı bir şekilde köprü kullanmak zorunda kalmadan kripto paralarını aynı yerden almak, kullanmak ve satmak istiyor.

Axie Infinity, kısa bir süre önce milyarder girişimci Mark Cuban gibi yatırımcılar tarafından yatırım aldı. Axie Infinity’nin başlattığı finansman turu tam 7.6 milyon $ ile kapatıldı.

AXS Tokenı Nedir?

Axie Infinity Shard, platformun yerel tokenı olarak öne çıkıyor. An itibarıyla kullanıcılar, bazı oyun içi ücretleri ödemek için AXS’i kullanıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi gelecekte AXS sahipleri, oyunun gelişiminde söz sahibi olabilecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar