Muhabbit

Axie Infinity, NFT Satış Hacminde 4 Milyar Doları Aştı!

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan Axie Infinity, kripto para piyasasında en çok oynanan oyunlardan biri oldu.

Axie Infınıty

Axie Infınıty

Vietnamlı yazılım şirketi Sky Mavis tarafından yapılan blok zinciri tabanlı çevrim içi oyunu Axie Infinity, NFT satış hacminde 4 milyar doları aştı. 2018 yılında piyasaya sürülen kazan-kazan (P2E) oyunu, NFT koleksiyonlarında satış hacmi açısından en büyük üçüncü NFT koleksiyonu oldu.

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan Axie Infinity, kripto para piyasasında en çok oynanan oyunlardan biri oldu. Oyunun kendi kripto para birimi olan Axie infinity (AXS), 2021 yılında ABD doları karşısında %2,544 değer kazandı.

Bununla birlikte Axie Infinity oyununda kullanılan Smooth Love Potion (SLP) token her geçen gün değer kaybetmeye devam etti. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren güncel olarak %95 değer kaybetmiş görünüyor.

SLP Neden Sürekli Düşüyor?

Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity’deki bir ERC-20 oyun tokenıdır. SLP’nin sürekli düşmesinin bir diğer sebebi ise sınırsız arza sahip olmasıdır. Bununla birlikte oyuncular oyunu oynadıkça SLP kazanıyor. SLP kazanan oyuncular SLP’nin sürekli değer kaybetmesinden dolayı eline geçen SLP’yi hemen satmak istiyor. Bu da SLP’nin sürekli düşmesine sebep oluyor.

4,14 milyar dolarlık toplam satış hacmine sahip olan Axie Infinity, tüm zamanların NFT satışları açısından üçüncü en büyük NFT projesidir.

Axie Infinity, Ethereum tabanlı bir proje olsa da oyun, ağın sahip olduğu yüksek ücretler ve yavaş çalışması sorunlarını çözmek için Ronin ağını kullanıyor.

Axie Infinity’de Son durum

Axie Infinity NFT satışları 4 milyar doları geçmesine rağmen, 2022 yılı başından itibaren AXS’ın fiyatı %44,80 düşüş sergiledi. Bitcoin, 46.000$ direncini aşamadıktan sonra birçok altcoin sert düşüşler sergiledi.

AXIE INFINITY Günlük Mum Grafiği

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version