Muhabbit

Axie Infinity Shard (AXS) Nedir?

Son günlerin en çok konuşulan oyunu Axie Infinity ve oyunun yerel kripto para birimi AXS nedir?

Axie Infinity

Axie Infinity

Axie Infinity, Axies adlı sevimli canavarlardan oluşan takımları savaşlarda birbirine düşürdüğünüz bir canavar dövüş oyunudur. 

Oyun, ücretleri ve işlem gecikmelerini en aza indirmeye yardımcı olan bir yan zincir olan Ronin’in yardımıyla Ethereum blok zincirinde çalışır. Öncelikle bilgisayar kontrollü Axie takımlarına veya internet üzerinden canlı rakiplere karşı sıra tabanlı savaşlara odaklanır.

Axies

Oyun içi öğeler, NFT’ler ile temsil edilir. Bu kriptografik olarak benzersiz tokenlar, dijital içerikle ilişkilendirilebilir. Geleneksel oyun içi öğelerin aksine, NFT mülkiyeti alıcıya verir; Axies’i oyunun pazarında gerçek parayla takas edebilirsiniz.

Axies

Ayrıca, potansiyel olarak daha güçlü ekipler oluşturmanıza izin veren ve pazarda satılacak ek NFT’ler sağlayan Axies üretebilirsiniz. Bazı Axie NFT’lerin, 300 ETH’ye (600.000 dolar) satıldığı biliniyor.

Axie Infinity Nasıl Çalışır?

Axie Infinity tamamen NFT öğeleri etrafında inşa edilmiştir ve şu anda, ilk takımınızı oluşturmak için gereken üç Axie NFT’yi satın almadıkça oynamanın bir yolu yoktur.

Oyuna bağlayacağınız Ronin cüzdanınız aracılığıyla resmi Axie pazarından satın alınabilirler. PC, Mac, Android veya iOS’ta oynayabilir ve ödüller kazanmak için Axies’inizi savaşa sokabilirsiniz.

Axie Infinity’ye Nasıl Başlanır?

Axie Infinity oynamaya başlamak için üç Axie NFT’ye ihtiyacınız olacak ve piyasada bulunan en uygun fiyatlı Axies’lerin parça başı yaklaşık 225-250 dolar olduğu biliniyor. Bir başlangıç ​​ekibi oluşturmak için yaklaşık olarak 700 $ veya daha fazlasına ihtiyacınız olacak. 

Axie Infinity, varlıkları Ethereum’dan Ronin yan zincirine geçirdiği için, bir Ronin cüzdanı oluşturmanız ve bir Ethereum cüzdanına da (MetaMask gibi) sahip olmanız gerekiyor. Bir Ronin cüzdanı kurduktan sonra, ETH’yi WETH haline geldiği Ronin’e aktarmak için Ronin köprüsünü kullanabilirsiniz. Daha sonra bunu Axies satın almak için kullanabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra Axie Infinity web sitesinde bir hesap oluşturun ve oyunu PC’nize veya Mac’inize indirin. Bir akıllı telefona veya tablete yüklemek için bir Android APK’sı da indirebilirsiniz. 

Hangi sürümü seçerseniz seçin, Ronin cüzdanınızı hesabınızla eşleştirmeniz ve ardından oynamaya başlamak için Axies’inizi cüzdandan oyuna senkronize etmeniz gerekir.

AXS Tokenı Nedir?

Axis Infinity Shard (AXS), Axie Infinity’nin yerel yönetim tokenıdır. Şu anda, üreme ücretlerini ödemek için AXS’i kullanabilirsiniz. Gelecekte, AXS sahipleri oyun ve gelecekteki gelişimi ile ilgili kararlara oy verebilecek ve oyun içinde ödüller kazanmak için AXS tokenlarını kullanabilecek. 

Axie Infinity, zamanla, topluluk yönetimine izin vermek için kademeli olarak merkezi olmayan özerk bir organizasyona ( DAO ) geçmeyi planlıyor.

AXS Nereden Alınır?

AXS, şu anda Binance, FTX ve Huobi Global gibi kripto para borsalarından satın alınabilir. Bunun yanında Uniswap ve SushiSwap gibi merkezi olmayan borsalardan da AXS alabilirsiniz.

Axie Infinity, Ronin geçişinden ve Mark Cuban ve Alexis Ohanian’ın yer aldığı 7.5 milyon dolarlık A Serisi finansman turunun açıklanmasından kısa bir süre sonra, Haziran 2021’in sonlarından itibaren büyük bir patlama yaşadı.

AXS tokenı bir ay içinde %600 değer artışı gördü ve oyun Haziran ve Temmuz ayları arasında bir ay içinde yaklaşık 85 milyon dolar kazandı. Sky Mavis’e göre, Axie Infinity, Temmuz 2021’de yedi günlük bir süre boyunca Bitcoin ve Ethereum protokolünden daha fazla ücret üretti. Axie Infinity’nin Temmuz ortasından itibaren günlük 500.000’den fazla aktif kullanıcısı olduğu bildiriliyor.

AXS

AXS Geleceği

AXS bahisleri ve ödülleri 2021’in 3. çeyreğinde, kara oynanabilirliği alfa testi ise 4. çeyrekte yapılacak. 2022’de Axie Infinity, AXS ekosistemini yönetişim ve daha fazla oyna-kazan unsurları ile genişletecek ve karada oynanış yılın ilk yarısında tüm oyunculara sunulacak. 

Axie Infinity ayrıca yeni kullanıcılara “sınırlı kazanç potansiyeli” olan devredilemez Ax’ler vererek, muazzam bir başlangıç ​​yatırımı olmaksızın bir oyun oynama yöntemi sunmayı da planlıyor.

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version