Muhabbit

Axie Infinity’nin Ronin Köprüsü Yeniden Açıldı!

Büyük çaplı blockchain saldırılarından birini tecrübe etmiş Axie Infinity, saldırı sonrası kapattığı Ronin köprüsünü açma kararı aldı.

Büyük çaplı blockchain saldırılarından birini tecrübe etmiş Axie Infinity, saldırı sonrası kapattığı Ronin köprüsünü güncelleyerek yeniden kullanıma açtı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Axie Infinity’nin Ronin köprüsünden 173.600 Ethereum (ETH) ve 25.5 milyon USD Coin (USDC) bir hacker tarafından çalınmıştı. Saldırının ardından Ronin köprüsü ve Katana DEX’teki işlemler durdurulmuştu.

Hack

Ronin geliştiricileri yaşadıkları hack olayıyla ilişkili olarak şu ifadelerde bulunmuştu:

“Tüm fonların geri alındığından veya geri ödendiğinden emin olmak için şu anda kolluk kuvvetleri, adli kriptograflar ve yatırımcılarımızla birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Ronin’deki tüm AXS, RON ve SLP tokenları şu anda güvende olduğuna emin olabilirsiniz.”

Ronin Geliştiricleri

Köprünün Açılacağına İlişkin Bilgilendirme Yapılmıştı!

Ronin ekibi 23 Haziran 2022 tarihinde Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda köprünün açılmasına ilişkin mühendislerinin çalışmalar yürüttüğünü şu şekilde dile getirmişti:

“Mühendis ekibimiz, köprünün yeniden açılmasına hazırlanmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İşler gayet yolunda ilerliyor. Ronin köprüsünü 28 Haziran 2022 tarihinde tüm kullanıcı fonlarının iade edilmesiyle birlikte tekrardan kullanıma açmayı planlıyoruz. Yeniden açma, tüm doğrulayıcıların yazılımlarını güncellemesini gerektiren bir Ronin Hard Fork’u gerektirmektedir. Doğrulayıcılara, doğrulama düğümlerini yükseltmek için gerekli bilgilendirmeler yapıldı.”

Ronin ekibi

Ronin Köprüsü Güncellendi Ve Yeniden Kullanıma Açıldı!

Konuyla ilişkili olarak Ronin 28 Haziran 2022 Salı günü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu açıklamalarda bulundu:

“Ronin köprüsü açıldı. Tüm kullanıcı fonları yeni köprü tarafından ETH ve USDC tarafından 1:1 oranında desteklenecektir. Land Staking’i bu hafta yayınlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version