Muhabbit

Bağımsız Film Calladita NFT Yatırımları İle Finanse Ediliyor

Yönetmen Miguel Faus ilk filmi olan Calladiata’yı finanse edebilmek için yüzünü kripto para piyasasına döndü.

Bağımsız film NFT

Bağımsız film NFT

Kripto para piyasasının sinema dünyası üzerindeki etkisi gün geçtikçe artıyor. Sektörün içinden bu alanda atılan en yenilikçi adım Yönetmen Migual Faus’tan geldi. Bağımsız yönetmen, ilk filmi olan Calladita’yı finanse edebilmek için kripto para piyasasından destek topladı.

Bu şekilde finanse edilen ilk birkaç film tarihe adını yazdıracak. Bu filmlerin bağımsız film üretiminde çığır atacak bu büyük dönüşümde öncüler olacağına inanıyorum.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Faus, ilk filmi olan Calladita için kitle fonlama kampanyasını 2 Mart 2022 tarihi itibarıyla başlatıyor. Bu kampanya kapsamında NFT’ler ödül olarak dağıtılırken, fona katkıda bulunan NFT sahiplerini çeşitli ayrıcalıklar bekliyor. Bağımsız yönetmen, Kickstarter gibi geleneksel online kitle fonlama platformlarındansa NFT temelli bir kitle fonlama sürecinin daha kazançlı ve hakkaniyetli bir sonuca zemin hazırladığını savunuyor.

Faus’a göre geleneksel kitle fonlama yöntemlerinde sermayenin önemli bir kısmı ödül niyetine DVD’ler ve posterler fiziksel ürünlerin üretilmesine harcanıyor. Ancak NFT’ler bir yandan daha düşük üretim maliyetine sahipken, bir yandan da blockchain üzerinde her daim var olan kalıcı bir ödül olarak dikkat çekiyor.

Calladita

Bağımsız Filmde Emily Mortimer Bir Sanat Galerisi Sahibini Canlandırıyor

Aynı ada sahip kısa filmden uyarlama Calladita, Ana isimli Kolombiyalı genç bir hizmetçinin zengin bir ailenin İspanya’daki yazlık evinde geçen hikayesini konu alıyor. Paula Grimaldo’nun başrolünde oynadığı bağımsız filmde Emily Mortimer ve Antonio de la Torre de yan karakterler olarak yer alıyor. Filmin yapımcı koltuğunda ise Thunder Road filminden tanıdığımız Jim Cummings oturuyor.

Finansal olarak filmi destekleyen katılımcıları kostümler ve set ziyaretleri gibi geleneksel kitle fonlama ödüllerinin yanı sıra NFT ödülleri de bekliyor. Söz konusu NFT’lerin orijinal Calladita kısa filminden sahneleri içlerinde barındırması ve filmden esinlenen sanat eserlerinden oluşması bekleniyor.

Bağımsız filmde Emily Mortimer büyük bir NFT koleksiyonuna sahip bir sanat galerisi sahibini oynuyor. Filme katkıda bulunan katılımcılara Mortimer’ın karakterinin NFT koleksiyonu içerisinde kendi NFT’lerini sergileme fırsatı da sunuluyor.

Faus kampanyasıyla sinemaseverlerdense kripto para ve NFT meraklılarını hedef aldığını dile getiriyor ve daha önce hiç kripto paralarla ilgilenmemiş birine NFT aldırmaya çalışmanın beyhude bir çaba olduğunun da altını çiziyor.

Enerjimin %95’ini bu hedef doğrultusunda yönlendirmeye karar verdim.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version