Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39379.64
1.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2158.82
3.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.16
1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bakkt ve Galaxy Digital’den Büyük Ortaklık!

Bakkt, Galaxy Digital ile ortaklık kurarak bir “white glove” hizmeti başlatıyor.

Clock
Paylaş
Bakkt ve Galaxy Digital’den Büyük Ortaklık!

Global bir türev borsa platformu olan Bakkt, Bitcoin ile çalışmak isteyen kurumlar için bir ” white glove” hizmeti başlatarak, kripto varlık yöneticisi Galaxy Digital ile ortaklık kurdu.

728×90 muhabbit - Bakkt ve Galaxy Digital'den Büyük Ortaklık!300x250 muhabbit - Bakkt ve Galaxy Digital'den Büyük Ortaklık!

İşbirliğinin detaylarında, dijital varlık muhafaza hizmetlerinin yanı sıra Galaxy Digital Trading’in eşleştirme motorunu ve ticaret platformunun da yatırımcılara açılacağı açıklandı.

Galaxy Digital’den Tim Plakas, “bu ortaklığı, iki firma aracılılığı ile fiziksel bir şekilde Bitcoin’e erişmek isteyen geleneksel yatırımcılarımızın talepleri üzerine oluşturduk.” dedi.

Plakas, “Galaxy Digital ve Bakkt ile birlikte fiziksel Bitcoin’e erişim güvenli, verimli ve iyi düzenlenmiş bir durumda” dedi.

Galaxy Digital ve Bakkt Bir Arada

Bloomberg’e verilen röpörtajda, Bakkt’ın Custody Sorumlusu John Conneely, ortaklığın kripto varlıklarına yatırım yapmak isteyen kurumsal talebe yanıt olarak yapıldığını söyledi.

Ortaklık ile birlikte, piyasa düzenleyicilerinin GDT kaynaklarında bulunan likiditeye erişim sağlanacak ve 7/24 ticaret yapılabilecek. 2020 yılının ilk çeyreğinde GDT, kredi verme, türev piyasalar ve yapılandırılmış kripto ürünleri dahilinde 1 milyar doların üzerinde dijital varlık hacmi sağladı.

Plakas, “bu hizmeti dikkate alan varlık yöneticilerini ve koruma fonlarını, kurumsal boyutta bir bilanço ile halka açık bir şirket olarak güvence altına alabiliriz.

Bakkt Warehouse

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene “Bakkt Warehouse” piyasaya sürüldü. Bir ICE yan kuruluşu olan bu proje, muhafaza hizmetleri için 70’in üzerinde müşteriye hizmet verdi.

Bakkt, sermayesinin çoğunu çevrimdışı bir şekilde depoluyor. Bu depolanan fonları güvence altına almak için şirket, sıcak ve soğuk depolama kombinasyonunu kullanıyor. Bu depolanan fonlar ile birlikte, müşterilere 125 milyon$’lık bir sigorta poliçesi sağlanıyor. İsteğe bağlı ise 500 milyon$’dan fazla bir sigorta poliçesi desteği ayrıca sunuluyor.

Bildiğiniz üzere yakın bir zamanda Bakkt, yatırımcılarını sevindirecek bir hamle yaparak kendi uygulamasını çıkartacak.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar