Muhabbit

Balinalar Coinbase’e ETH taşıdı, fiyat 3.500 doların altına düştü!

Ethereum fiyatı, balinaların Coinbase’e 79 milyon dolarlık transfer yapmasıyla 3.500 doların altına geriledi. Bu da kripto para piyasasında satış baskısının arttığını gösteriyor.

Ethereum (ETH) fiyatı, son 24 saatte %2’den fazla düşüşle 3.536,84 dolardan 3.447,94 dolara kadar düştü. Bu düşüş, Coinbase’e yapılan büyük balina transferleriyle aynı zamana denk geldi ve piyasa genelinde endişe yarattı.

Blockchain analiz platformu Whale Alert, balinaların son üç saat içinde iki büyük Ethereum transferi gerçekleştirdiğini bildirdi. Balinalar, yaklaşık 79 milyon dolar değerindeki ETH’yi Coinbase ve Coinbase Institutional’a taşıdı. Bu büyük transferler piyasada satış baskısı yaratıyor ve yatırımcıların duyarlılığının düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ethereum‘un piyasa değeri %1,53 düşüşle 425,2 milyar dolara, 24 saatlik işlem hacmi ise %5,97 düşüşle 15,31 milyar dolara geriledi.

ETF Beklentileri ve Fiyat Artışı Potansiyeli

Ethereum fiyatı kısa vadede düşüş gösterse de spot Ethereum ETF alım satım onayları beklentisiyle uzun vadede fiyat artışı beklenmekte. Bloomberg analistleri spot Ethereum ETF onaylarının 2 Temmuz’da gelebileceğini tahmin ediyor. Bu onaylar Ethereum’a olan talebi artırarak fiyatı yukarı taşıma potansiyeli taşıyor.

Coinglass verilerine göre açık pozisyonlardaki hafif artış (15,79 milyar dolar) bu potansiyel geri dönüşü destekliyor. K33 araştırmasının raporuna göre, ETF’lere ilk beş ayda 4 milyar doların üzerinde giriş olursa ağustos ayına kadar Ethereum 5.500 dolara çıkabilir. Coingape

Son Yazılar

Exit mobile version