Muhabbit

Balinaları XRP’yi Terk Etmeye Mi Başladı?

Son iki haftada XRP balinalarının %8’i ellerindeki XRP’lere veda etmiş.

xrp brandt

The Block’tan alınan verilere göre XRP balinalarında ciddi bir düşüş yaşanıyor. İki hafta kadar önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple’a dava açtığını açıklamıştı. Ardından Ripple ve kripto para birimi XRP’nin gözden düşüşü başladı. Ripple ortaklıklarını kaybederken XRP kripto para borsalarından ve piyasa yapıcılardan teker teker delist edildi.

XRP’yi terk eden sadece borsalar ve piyasa yapıcılar olmadı. Elinde 1 milyon XRP tutan balinaları da XRP’yi terk etmeye başladı. SEC’in dava açıklamasından önce elinde 1 milyon XRP olan balinaların sayısı 1705 iken geçtiğimiz Pazartesi (04.01.2021) günü bu sayı 1562 oldu.

Elinde 1 milyon XRP tutan adreslerin sayısının bir yıllık grafiği

Coinbase, Binance.us gibi Amerika merkezli kripto para borsalarından delist edilen ve son olarak Grayscale’in DLC fonundan çıkarılan XRP, son iki haftada %8’lik bir balina kaybı yaşadı. İlerleyen günlerde balinaların terkinin deva edip etmeyeceğini veya 22 Şubat tarihine dek bekleyip beklemeyeceklerini hep birlikte göreceğiz.

Daha fazla XRP haberi için: XRP Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version