Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44315.59
1.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2370.79
-0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.92
16.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.3
3.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İlk Blockchain Tabanlı Uluslararası Havale Hizmeti Başlatıldı

Bangladeş, blockchain tabanlı uluslararası havale hizmetine başlıyor.

Clock
Paylaş
İlk Blockchain Tabanlı Uluslararası Havale Hizmeti Başlatıldı

Standard Chartered Bank, Bangladeş’in en büyük mobil finansal hizmet sağlayıcısı bKash ve Malezya’nın önde gelen dijital havale sağlayıcısı Valyou ile birlikte, para transferlerini kolaylaştıran ilk blockchain tabanlı sınır ötesi havale hizmetinin başlatıldığını duyurdu. 

728×90 muhabbit - İlk Blockchain Tabanlı Uluslararası Havale Hizmeti Başlatıldı300x250 muhabbit - İlk Blockchain Tabanlı Uluslararası Havale Hizmeti Başlatıldı

Standard Chartered Bank yaptığı açıklamada, bu projenin, Ant Group’un yenilikçi blockchain teknolojisi ile destekleneceğini belirtti.

Yurtdışında çalışan Bangladeşli vatandaşların maaşlarını ülkelerine göndermeleri, Bangladeş ekonomisinin temel desteklerinden biridir. Aynı zamanda ülkenin döviz rezervine önemli bir katkıda bulunmaktadır. Malezya da bu göçmen dövizinin önemli bir parçası konumundadır. Bu hizmet sayesinde, Malezya’daki Bangladeş vatandaşları, Valyou aracılığıyla Bangladeş’teki bKash cüzdan kullanıcısı olan herhangi bir kullanıcıya maaş havalesi yapabilecek.

Konu ile ilgili olarak kurum yetkilileri tarafından şu açıklamalar yapıldı:

Bangladeş Standard Chartered Bank CEO’su Naser Ezaz Bijoy, “Havale, ekonomimizin önemli bir itici gücüdür ve milyonlarca ailenin geçim kaynaklarına destek olurken ulusal paraya hayati önem taşıyan döviz katkısı sağlar. Ortaklarımız bKash, Valyou ve Ant Group ile, Havale yapanların cep telefonunun rahatlığı da dahil olmak üzere 7 gün 24 saat hizmet sunarak havale deneyimini basit ve daha hızlı hale getirecek yeni nesil teknolojik bir çözümü sunabilmekten mutluluk duyuyoruz.”

BKash Ltd’nin CEO’su Kamal Quadir, “Malezya, Bangladeş için en büyük para gönderme merkezlerinden biridir. Bu teknolojik entegrasyon sayesinde hem alıcılar hem de gönderenler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Alıcılar hesaplarına geçen paraları, ülke çapında 240.000 acente noktasından kolayca nakit çekebilir ve ayrıca çok çeşitli diğer bKash hizmetlerinden yararlanabilir.”

Valyou CEO’su Prasanna Rao; “Müşterilerimize özellikle bu zorlu zamanlarda kolaylık sunmaya devam ediyoruz. Malezya’daki Bangladeşliler doğrudan bKash cüzdanına para göndermek için Valyou Mobil Cüzdan’ı kullanabilirler. Valyou, müşteri verimliliğini artırmak üzere yeni teknolojiler kullanma konusunda her zaman ön saflarda yer almıştır. Bu blockchain teknolojisi entegrasyonunun maliyet ve zaman tasarrufu sağlayacağına inanıyoruz.”

Bangladeş Blockchain’e Odaklanıyor

Blockchain girişimlerinin gelişimi ve büyümesi, Bangladeş’te, Çin, Japonya ve Güney Kore gibi diğer Asya ülkeleriyle karşılaştırıldığında yavaş ilerlediği görünüyor. Bu durumun farkında olan Bangladeş, yakın gelecekte blockchain teknolojisinin destekleme kapasitesini geliştirmeye devam edecek gibi görünüyor. 

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar