Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27743.3
1.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1646.95
-0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.14
7.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213.1
0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bank of China, Ethereum Ağında Tokenize Menkul Kıymet İhraç Etti

BOCI, Hong Kong’ta tokenize edilmiş menkul kıymet ihraç eden ilk Çinli finans kurumu oldu.

Clock
Paylaş
Bank of China, Ethereum Ağında Tokenize Menkul Kıymet İhraç Etti

Bank of China yani Çin’in Merkez Bankası’nın yatırım kolu olan BOCI, UBS ile birlikte Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulan 200 milyon Çin yuanı (28 milyon dolar) değerinde dijital yapılandırılmış tahvillerin ihraç edildiğini duyurdu.

Bank of China’nin Ethereum ağında tokenize edilmiş menkul kıymet çıkarması Hong Kong’ta bir ilk olarak kayıtlara geçti. BOCI ile bu konuda iş ortaklığı yapan UBS, ürünün Asya-Pasifik bölgesindeki müşterilere sunulması için yardımcı oldu. BOCI’nin başkan yardımcısı Ying Wang şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Bank of China, Ethereum Ağında Tokenize Menkul Kıymet İhraç Etti300x250 muhabbit - Bank of China, Ethereum Ağında Tokenize Menkul Kıymet İhraç Etti

“UBS ile birlikte çalışarak, Asya-Pasifik bölgesindeki müşteriler için blockchain tabanlı dijital yapılandırılmış ürünlerin basitleştirilmesini sağlıyoruz.”

UBS bu gelişmeyle eş zamanlı olarak; yapılandırılmış ürünler, sabit gelir ve repo finansmanı alanında tokenizasyonu da genişletiyor. Şirket, Aralık 2022’de İngiliz ve İsviçre hukuku uyarınca izin verilen bir blok zinciri üzerinde dijitale dönüştürülen 50 milyon dolarlık sabit faizli bir tahvil ihraç etti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar