Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41356.31
4.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2242.06
3.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.25
0.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Bankacılık Devi Santander, Kripto Para Borsalarına Yapılan Ödemelere Kısıtlama Getiriyor!

Son dönemlerde artış gösteren dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle kısıtlama kararının alındığı belirtildi.

Clock
Paylaş
Bankacılık Devi Santander, Kripto Para Borsalarına Yapılan Ödemelere Kısıtlama Getiriyor!

İspanyol bankacılık devi Banco Santander’in İngiliz şubesi Santander UK, ülkenin finansal düzenleyicilerinin kripto para alanındaki dolandırıcılık faaliyetlerine yönelik uyarılarına uyacaklarını belirtti.

728×90 muhabbit - Bankacılık Devi Santander, Kripto Para Borsalarına Yapılan Ödemelere Kısıtlama Getiriyor!300x250 muhabbit - Bankacılık Devi Santander, Kripto Para Borsalarına Yapılan Ödemelere Kısıtlama Getiriyor!

Bilindiği üzere Finansal Davranış Otoritesi (FCA), müşterilerin kripto para cüzdanlarında tuttukları parayı koruma olasılığının düşük olduğunu belirterek, kripto varlıklara yatırım yapmanın riskleri konusunda uyarıda bulundu.

Son dönemlerde sıkça yapılan kripto para birimi dolandırıcılık uyarılarına atıfta bulunan banka, müşterilerinin yapacağı kripto para işlemlerine sınır getiriyor. Böylece bankanın müşterileri bundan böyle yapacağı işlemler için 1.120 $ limitini aşamayacak. Ayrıca bankanın mobil ve internet bankacılığı hizmetini kullanarak kripto para borsalarına yapılan ödemelerin aylık üst limitinin ise 3.360 dolar olacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, getirilen bu yeni limit kısıtlamalarının, banka hesaplarından borsalara kripto para yatıran müşteriler için geçerli olacağı belirtildi. Müşterilerin kripto para borsalarından Santander banka hesaplarına para çekmeye devam edebilecekleri de ayrıca belirtildi.

santander - Bankacılık Devi Santander, Kripto Para Borsalarına Yapılan Ödemelere Kısıtlama Getiriyor!

Kripto para borsalarına yapılan ödemeleri sınırlamak veya önlemek için daha fazla değişiklik yapacağını belirten banka, bu işlemleri tamamen yasaklayabileceğini de açıkladı.

Kısıtlamaların, müşterileri kripto paraların yatırım risklerinden korumayı amaçladığını belirten banka şu ifadelere yer verdi:

“Ödemeleri kripto para borsalarıyla sınırlandırmanın, paranızın güvende kalmasını sağlamanın en iyi yolu olduğunu düşünüyoruz.”

Binance’e Uygulanan Yasak Devam Edecek

Son olarak banka, önde gelen kripto para borsası Binance’e yapılan ödemelere yönelik yasağını sürdürmeye devam edeceğini belirtti. Hatırlanacağı üzere İspanyol bankacılık devinin İngiliz birimi olan Santander UK, kripto para borsası Binance’e yapılan ödemeleri engelleyen şirketler arasına katılmıştı. Banka o dönem açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Müşterilerimizi güvende tutmak en büyük önceliktir, bu nedenle FCA’nın, tüketicilere yaptığı uyarının ardından Binance’e ödeme yapılmasını engellemeye karar verdik.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar