Muhabbit

Başkent’ten Metaverse Eğitimi Geliyor!

NFT ve metaverse kavramları tüm dünyada kabul görmeye devam ederken, Türkiye de metaverse alanındaki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

NFT ve metaverse kavramları tüm dünyada kabul görmeye devam ederken, Türkiye de metaverse alanındaki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Hatırlayacağınız üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz aylarda metaverse dünyasına ilişkin BLD 4.0 projesiyle Ankara’nın Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra 4. test şehri olduğunu kamuoyuna duyurmuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bu kez ise metaverse eğitimini müjdeledi.

Üçüncü Teknoloji Merkezi TechBridge Akademi, Çankaya ANSERA Alışveriş Merkezinde Açılıyor!

Gelişen teknoloji çağına ayak uydurmak isteyen Ankara Büyükşehir Belediyesi BLD 4.0 dijital dönüşüm uygulamalarına Başkent’te tüm hızıyla devam ettiriyor. Bilişim sektörüne destek olmak ve genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla üçüncü teknoloji merkezini Çankaya ANSERA Alışveriş Merkezi’nde açacaklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş açıklamalarının devamında şu ifadelerde bulundu:

“Çağı yakalamış ve gençlere alan açmış bir Başkent miras bırakacağız”

Ankara Belediyesi, ‘BLD 4.0’ projesiyle birlikte ABB; Kuzey Yıldızı ve Dikmen Teknoloji Köprüsü’nden sonra 3’üncü teknoloji merkezi TechBridge Akademi’yi Ankaralılarla buluşturmaya hazırlanıyor. TechBridge Akademi’de; metaverse eğitiminden oyun geliştirmeye, kriptolojiden robotik kodlamaya kadar 22 farklı alanda üst düzey eğitim imkanı sunulacak.

TechBridge Akademi, 250 Kişilik Kapasiteye Sahip!

Metaverse

Silikon Vadisi örnek alınarak modern cihazlarla donatılmış olan TechBridge Akademi, 250 kişilik kapasitesiyle hizmet vermeye hazırlanıyor. Son teknoloji akıllı tahtalar, konferans salonları, dinlenme alanları ve basit spor aktivite alanlarının olduğu TechBridge Akademi’de, açılacak kurslara katılma hakkı kazanan gençler ise eğitimler sonrasında bilişim sektöründe meslek sahibi olma şansı da yakalayabilecekler.

Proje kapsamında Ankaralı gençlere verilecek üst düzey teknoloji eğitimleri sonrasında 100 binin üzerinde gencin dijital endüstri sektörüne katılması planlanıyor.

TechBridge Akademi’de Gençlere Verilecek Eğitimler İse Şu Şekilde:

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version