Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bazı Coinbase Kullanıcıları, Haftalardır Fonlarına Erişemiyor!

Bazı Coinbase kullanıcıları, hesaplarının dondurulduğunu ve haftalardır erişemediklerini ifade ediyor.

Clock
Paylaş
Bazı Coinbase Kullanıcıları, Haftalardır Fonlarına Erişemiyor!

Kripto para borsası Coinbase’in bazı kullanıcıları bir “hata” ile karşı karşıya. Bu hata nedeniyle bazı Coinbase kullanıcıları neredeyse 5 haftadır fonlarına dokunamıyor, çünkü dondurulmuş. Bitcoin’in rallisini kaçıran kullanıcılar sorunun hâlâ çözülememesinden dolayı şikayetçi!

Ekim ayının ortalarına doğru, birçok Coinbase kullanıcısı yıllardır platformu kullanıyor olmalarına rağmen, kimlik, ehliyet gibi belgelerinin yenilenmesi istendi. Hesaplarının inceleme altında olduğu söylenerek istenen belgeler sonrası, kullanıcılar hesaplarının dondurulduğunu gördüler.

2021 yılı Ocak ayında olmamıza rağmen hâlâ birçok kullanıcı hâlâ hesaplarının dondurulmuş olduğunu ve erişemediklerini ifade ediyor. Adını vermek istemeyen bir Coinbase kullanıcısı, 2020 yılı Kasım ayında hesabına 7 bin sterlin yatırdığını ve geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yükselişiyle birlikte parasını trade etmek istediğini ancak hesabının dondurulmuş olduğunu açıkladı.

“Bütün paramı kaybedeceğim. Yetkili biriyle iletişime geçmenin veyahut bu konuyla alakalı herhangi bir şey yapmamın bir yolu yok gibi görünüyor, forumlar bu gibi şikayetlerle dolu.”


Bitcoin’in rallisinin henüz yeni başladığı, 14 bin dolar civarında olduğu günlerde kripto para borsalarında bir yoğunluk yaşanmaya başladı. 20 bin dolar, 30 bin dolar ve hatta 40 bin dolar olduğu ve sürekli yükselişte olan Bitcoin fiyatı, yeni yatırımcıları da piyasaya çekti. Bu durumun kripto para borsalarını etkilemesi normal olarak görüldü. Ancak küresel çapta kendine bir yer edinmiş kripto para borsalarında bile sürekli olarak erişim sıkıntıları çekiliyor. Sistemlerine gereken yenilemeyi veyahut güncellemeyi yapmayan kripto para borsaları, birçok yatırımcıyı zor durumda bırakıyor.

Coinbase’in hesaplarını dondurduğu bazı kullanıcıları da bu zor durumdan nasibini alanlardan. Yükseliş başladığından beri paralarına dokunamayan kullanıcılar, Bitcoin’in yükselişinden faydalanma şansını kaçırdı.

Coinbase, bir süre önce konuyla alakalı olarak Birleşik Krallık’taki kullanıcılarının benzer bir sorunla karşılaştığını bildiğini ve sorunun giderildiğini açıklamıştı. Ancak bu açıklamaya rağmen Reddit gibi platformlarda Coinbase başlığı altında bu sorunun devam ettiğine dair şikayetler devam etti.

Hesabım Hacklendi Sandım, Meğerse Kısıtlanmış!

İngiltere’den bir başka Coinbase kullanıcısı 23 Aralık 2020 tarihinde piyasada bir düşüş gördüğünü ve o noktadan alım yapmak istediğini açıkladı. Ancak bankadan para transferi gerçekleştirilemedi. Coinbase uygulamasına baktığında hiçbir bildirim olmadığını gören kullanıcı, direkt alım yapmayı denedi ancak hesabının kısıtlanmış olduğunu gördü yani alım satım yapamıyordu. Hesabında 5 bin sterlin olduğunu dile getiren kullanıcı, 2020 yılı yazından beri Coinbase kullanıcısı olduğunu ekledi. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden ve e-posta üzerinden müşteri destekle iletişime geçmesine rağmen hiçbir sonuç alamadığını dile getirdi.

Özellikle Birleşik Krallık’ta bu gibi şikayetlerin artmasıyla birlikte Coinbase bir açıklama daha yaparak sorunun farkında olduklarını dile getirdi. “Hesabına erişim sıkıntısı yaşayan müşterilerimizin kendi hataları olmaksızın sistem gereklilikleri türünde bir hata dolayısıyla bu sıkıntı yaşanıyor.” açıklaması yapıldı. Coinbase, düzenlemelerle birlikte bazı müşterilerinden ek belge istemek zorunda kaldıklarını ve yeni kullanıcılarla birlikte iş yükünün arttığını, bu yüzden de müşteri desteğinde yavaşlamalar olduğunu ekledi.

Daha fazla borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar