BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Belçikalı Yatırımcılar Geçtiğimiz Sene 12 Milyon $ Kaybetti!

Belçikalı yatırımcıların başı dolandırıcılarla dertte!

Yayın:

-

12 milyon

Belçika’daki mali gözlemciler, dolandırıcıların sahte reklamlar ile ülkedeki yatırımcıların 12 milyon $’ını çaldığını bildirdi.

Finansal Hizmetler ve Piyasa Otoritesi’nden (FSMA) 5 Ekim’de yapılan bir uyarıda, gözlemci Belçika’daki yatırımcıların Mayıs 2019 ve Eylül 2020 arasında sahte platformlara en az 12 milyon euro kaptırdıklarını tahmin ediyor. FSMA, bu tür platformların mağdurları sosyal medyada ünlülerin resimlerini içeren sahte reklamlar kullanarak dolandırdığını ve onları kötü niyetli kişilere kişisel bilgilerini sağlamaya yönlendirdiğini bildirdi.

Finansal gözlemci, “Bu platformlar sizi daha büyük meblağlar yatırmaya ikna etmek için genellikle agresif yöntemler kullanıyor. Ayrıca, belirli ödemeleri yapabilmeniz için bilgisayarınızın kontrolünüzle geçirmelerine izin vermeniz için sizi ikna etmeye çalışıyorlar.” dedi.

Belçika’daki yatırımcılar için dolandırıcıların yöntemleri, iletişim bilgilerini vermeye ikna olduktan sonra insanlarla telefon ile iletişim kurmayı içermekte. Dolandırıcılar, kurbanlarına, onların fonlarını uzaktan yönetmeyi teklif ediyor ve hatta “yüksek ve garantili getiri” vaadini veriyor.

FSMA’nın tahmini, ikili opsiyonlara yatırımlar, döviz piyasa ürünleri ve borsalar için sözleşmeler sunan kaçak platformları içeriyor. Belçika’daki kripto dolandırıcılık vakalarında bir artış olabilir.

Belçika’nın Ekonomi müfettişleri, 2019’da kripto para dolandırıcılığı sebebi ile Belçika vatandaşlarının 3,2 milyon $ zarara uğradığını bildirdi. Ülkenin Federal Kamu Hizmeti ise bundan önceki sene kripto dolandırıcılıklarından ötürü 2.5 milyon $ zarar bildirmişti.

Belçikalı yetkililer sorunu çözmek için önlemler aldı. Şubat ayında FSMA, 140’tan fazla kripto ile alakalı sahte internet sitesini kara listeye aldı. Bununla beraber, Belçika’daki yatırımcıların her yıl bu tür dolandırıcılıklara toplamda 152 milyon $ kaybettiği ve çoğu olayın bildirilmediği tahmin edilmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Küresel kripto para borsası Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara dağıtılacak olan Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan paylaşımda Binance, Spark dağıtım furyasına katıldığını açıkladı.

Küresel kripto para borsasının Twitter hesabından yapılan paylaşımın yanı sıra sayfasında Airdrop’un nasıl gerçekleşeceğini de açıkladı. 11 Aralık 22:00 itibarıyla XRP para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulacağı ve cüzdanlardaki XRP miktarları için ekran görüntüsü alma işleminin başlatılacağı belirtildi. Ekran görüntüsü alım işlemleri bittiği anda para yatırma ve çekme işlemlerinin devam ettirileceği, Spark dağıtımının da 12 Aralık’ta başlatılacağı açıklandı.

Bitstamp ve Crypto.com’un ardından Binance’in de Spark Airdrop’unu destekleyeceğini açıklamasıyla birlikte gözler diğer büyük kripto para borsalarına döndü.

Kasım ayının başında elinde XRP tutan yatırımcılara, Flare Network’ün token’ı SPARK’ın 1:1 oranında dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Ardından teker teker kripto para borsalarının desteğini alan airdrop’un 12 Aralık tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Daha fazla XRP haberi için: XRP Haberleri
Daha fazla kripto para borsalarından haberler için: Borsa HaberleriOKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni GAL Paribu’da Listeleniyor!

Galatasaray ile Socios.com işbirliği ile ortaya konan GAL Token, Paribu’da işlemlere başlayacak.

Yayın:

-

galatasaray

Galatasaray’ın kripto parası GAL, Paribu’da listeleniyor.

Galatasaray ile Socios.com işbirliği ile ortaya konan GAL Token, Paribu’da işlemlere başlayacak.

Bugün saat 13.00’da Türk Telekom Arena’da gerçekleşecek basın toplantısı ile birlikte resmiyete kavuşacak olan listeleme oldukça büyük önem taşıyor.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus ve Paribu CEO’su Yasin Oral’ın katılımıyla basın toplantısı ve imza töreni gerçekleştirilecek.

GAL Fan Token an itibarıyla 3.07 $ seviyelerinden işlem görmekte. Son 24 saat içinde 300,000 $’lık işlem hacmi ile işlem gören taraftar tokeni Chiliz borsasının ardından Paribu’da da işlem görmeye başlayacak.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.