Muhabbit

Belediye Başkanı, Miami’nin Bitcoin Madenciliği Merkezi Olmasını İstiyor!

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Miami’nin sürdürülebilir enerji ile çalışan bir Bitcoin madenciliği merkezi olmasını istediğini dile getirdi.

bitfarms

kripto para madenciliği muhabbit

Şubat ayının başında belediye çalışanlarına Bitcoin ile maaş ödeme seçeneği sunduklarını açıklayan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto para habercisi Laura Shin’e verdiği röportajla gündeme geldi. Suarez, Bitcoin madenciliğinin “kirli” olarak nitelendirilmesini, Bitcoin madenciliği merkezi olarak görülen ülkelerin %90’ının enerji ihtiyacının petrol, kömür ve doğalgaz gibi kirli enerji kaynaklarından karşılamasına bağladı.

Suarez, Miami’nin de Bitcoin madenciliği merkezi olmasını istediğini açıkladı. Ayrıca Miami’nin ana enerji kaynağının nükleer tesisten geldiğini ve tamamen yenilenebilir “temiz” bir enerji kaynağı olduğunu ekledi. İlerleyen zamanlarda nükleer enerjinin yanı sıra güneş ve hidrojen kaynaklı enerji ile de Bitcoin madenciliği yapmak istediklerinin altını çizdi.

Belediye başkanı Amerika Birleşik Devletleri’ dışında yapılan madencilik faaliyetlerinin yaklaşık %90’ının ulusal güvenlik sebepleriyle hoş karşılanmadığını, Miami gibi bir şehirde madencilik faaliyetlerinin yapılmasının diğer şehirler için de bir motivasyon olacağını söyledi.

Geçtiğimiz Şubat ayının başında belediye çalışanlarına Bitcoin ile maaş vereceğini açıklayan belediye başkanı Suarez, Bitcoin madenciliği faaliyetlerine de başlayacaklarını duyurdu. Belediye başkanı başta olmak üzere Miami şehri Bitcoin ve kripto para birimlerine ilgi duymaya devam ediyor. Şehrin komisyon üyelerinin kripto para kullanımı hakkında inceleme yapacağı belirtildi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version