Muhabbit

Berenberg Araştırması: Bitcoin Halving, Boğa Rallisini Tetikleyebilir

Çok eski ve çok uluslu bir yatırım bankası olan Berenberg Capital Market, araştırma notlarına göre yaklaşan Bitcoin halving’in kriptoda boğa rallisini başlatacağını öngörüyor.

Berenberg’ün, The Block ile paylaştığı notlarda halving ile beraber Michael Saylor’un şirketi Microstrategy’nin hisselerinin yükseleceği tahmini de yapılıyor. Virginia merkezli yazılım şirketinin değerinin büyük bir kısmını bilançosunda tuttuğu 150.000’den fazla Bitcoin’den elde ettiğini belirten banka raporu, Bitcoin’in önceki blok ödülü yarılanmalarından sonra yaşanan rallilerin tarihsel trendinin tekrar yaşanacağı tahmininde bulunuyor.

Bitcoin halving için 26 Nisan 2024 tarihi işaret edildi

Banka raporlarına göre, ilk üç Bitcoin halving için gerçekleşen model dördüncü halving için de gerçekleşirse, halving öncesi boğa rallisi yaklaşık dört ay sonra başlayabilir. Dördüncü halving sonrası yeni bir boğa rallisi olursa ve bu ralli diğer halving sonrası ralliler kadar uzun ömürlü olursa, Ekim 2025’e kadar devam etmesi de muhtemel görülüyor.

Microstrategy için özel olarak yapılan değerlendirmede güçlü bir boğa rallisinin, şirketin hisselerini de aynı hızla yükseltebileceği öngörüsünde bulunuldu.

TradingView’e göre Microstrategy 2023 yılının başından itibaren %181’den fazla artış gösterdi. 10 Temmuz 2023 Pazartesi günü %7 artarak günü 407,71 dolardan kapattı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version