Muhabbit

Bernstein’a göre, Bitcoin Madencileri Yarılanma Öncesi “İyimser” Kalıyor

Bitcoin halving etkinliğine dört gün kala, Bitcoin madencileri hala iyimser görünüyorlar. Bernstein’daki analistlere göre bu önde gelen Bitcoin madencilik şirketlerinin CEO’larının pazar payı konsolidasyonu ve yeni uygulama fırsatlarına karşı duydukları iyimserliğe dayanıyor.

Gautam Chhugani ve Mahika Sapra tarafından bugün müşterilere iletilen bir notta madencilerin Bitcoin’den daha iyi performans gösterememelerinin nedeninin güçlü ABD spot Bitcoin ETF akışlarının madenci stoklarını etkileyerek perakende likiditesini azalttığı ve yarılanmanın madencilerin gelirleri üzerindeki etkisine yönelik endişeler olduğunu belirtti.

Bitcoin yarılanmasının madenciler üzerindeki etkisi

CMC verilerine göre Bitcoin halving etkinliğine şu anda sadece dört gün ve yaklaşık 800 blok var. Mevcut duruma göre halving için potansiyel tarih 20 Nisan sabah 5:40 UTC (1:40 ET) olarak görülmekte.

Marathon CEO’su Fred Thiel, piyasanın madencilik hisselerini sadece Bitcoin yedekleri olarak gördüğünü ve ETF‘lerin piyasaya sürülmesinden sonra uzun spot Bitcoin ETF’leri ve madencilere karşı popüler bir ticaretin olduğunu ifade etti. CleanSpark CEO’su Zack Bradford ise madencilik hisselerinin yarılanmadan sonra daha iyi ticaret yapacağını ve sektördeki konsolidasyonun kazananlarına daha fazla fayda sağlayacağını öne sürdü.

The Block‘un haberine göre Riot’un organik genişlemeye odaklanması ve Marathon’un yeni Bitcoin madencilik sahaları satın alması gibi gelişmeler sektördeki dinamizmi artırıyor. Bitcoin yarılanmasının madenciler üzerindeki olumsuz etkileri de analistler tarafından tartışılmış olsa da, Bitcoin’in bu yılki kayda değer fiyat artışı ve düşük borç oranları madencilerin güçlü bir bilanço ile yarılanma öncesine girmesini sağlıyor.

Son Yazılar

Exit mobile version