Muhabbit

Biden 1.9 Trilyon $’lık Paketin Detaylarını Açıkladı! Bitcoin’e Etkisi Ne Olur?

Joe Biden, 1.9 Trilyon $ değerindeki paketin detaylarını açıkladı.

biden-muhabbit

Joe Biden, 1.9 Trilyon $ değerindeki paketin detaylarını açıkladı.

Detaylar ise şu şekilde:

Vatandaşlara direkt olarak 1,400 $’lık ödeme ile yapılan ödeme miktarı 2,000 $’a çıkarılacak.

Haftalık işsizlik payı ise 400 $’da tutularak Eylül ayına kadar uzatılacak. Ülke çapında minimum saatlik ücret 15 $ seviyesine çekilecek. 350 Milyar $’lık kısım bölgesel yönetimlere verilecek.

Daha birçok maddenin bulunduğu paketin, Biden’ın başkanlığının ilk aylarında gerçekleşmesi planlanıyor. Birçok kişi tarafından destek paketinin dağıtımının Şubat ayında yapılması öngörülüyordu.

Konu ile ilgili olarak Biden’ın sözleri şu şekilde:

Açıkladığım paketin yüklü bir meblağa olduğunun farkındayım. Ancak bunu gerçekleştirmezsek her şey çok daha pahalıya mal olacak.

BIDEN

Şimdi harekete geçmeliyiz. Yardım paketini hayata geçirmemenin sonuçlarını kaldıramayız.

BIDEN

Yardım paketi ile birlikte işletmelerin ve hanelerin durumlarını biraz daha toparlamaları hedefleniyor. Covid-19’un ekonomik etkilerinin fazlasıyla hissedildiği günlerde, ciddi bir enflasyona sebep olacaksa da yardım paketleri açıklanmaya devam ediyor.

Basılan paraların önümüzdeki dönemde acısı çıkacaktır ancak şu dönemde fazlasıyla gerekli olduğundan, birçok ülke ve lider destek paketleri açıklamayı sürdürüyor. Basılan paraların arzı sınırlı varlıklara geçişi ise temelde enflasyondan kaçış olarak yorumlanıyor.

Bu noktada birçok kişi, Bitcoin gibi arzı sınırlı varlıkların performansını merak ediyor. Mart ayından bugüne müthiş bir performans sergileyen Bitcoin, dip seviyelerinden yüzde 1000’lik bir artış yaşamış durumda.

Bitcoin an itibarıyla 38,000 $ seviyelerinden işlem görüyor.

Sizce devam eden yardım paketleri Bitcoin fiyatını daha da yukarı taşıyacak mı?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version