Muhabbit

Biden Yönetimi de Kripto Paralarda Düzenlemelerin Peşinde!

Biden yönetimi kripto paralarda düzenleme çağrısında bulundu.

Kripto para kullanımının artmasıyla birlikte birçok ülke kripto paraların düzenlenmesi yönünde çağrılarda bulunmaya devam ediyor.

Biden yönetimindeki ABD de kripto paralar hakkında önemli çağrılarda bulundu. Biden yönetimi,16 Eylül 2022 Cuma günü yayımladıkları raporda, ABD devlet kurumlarının dijital varlık sektörüne yönelik çalışmalarını artırmaları ve kripto para düzenlemelerindeki boşlukları belirlemeleri gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilişkili olarak Hazine Bakanı Janet Yellen ise şu açıklamalarda bulundu:

“İnovasyon, canlı bir finansal sistem ve ekonominin ayırt edici özelliklerinden biri. Ancak tarihten acı bir şekilde öğrendiğimiz gibi, yeterli düzenlemeler olmadan inovasyon, finansal sistemde ve bireylerde ciddi zararlara sebebiyet verebilir.”

Hazine Bakanı Janet Yellen

Biden, banka dışı ödeme sağlayıcılarınının denetlenmesi noktasında federal bir çerçeve oluşturmak adına ajanslardan gelen önerileri de değerlendireceğini açıklamalarına ekledi.

Ulusal Ekonomik Konsey Başkanı Brian Deese de Konuyla İlişkili Önemli Noktalara Değindi!

Ulusal Ekonomik Konsey Başkanı Brian Deese yapmış olduğu açıklamasında; kripto paraların uygun gözetim sistemi olmadan, finansal düzeni ve ulusal güvenliği tehdit edebileceğini dile getirdi ve ekledi:

“Dijital varlıklar, inovasyonu teşvik etmede ve ekonomik ve teknolojik rekabet gücümüzü desteklemede inandığımız bir rolü oynayacaksa, kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerekiyor.”

Ulusal Ekonomik Konsey Başkanı Brian Deese

İlginizi Çekebilir: Biden İstedi, ABD Hazinesi Kripto Paralar Hakkında Araştırmalara Başladı!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version