Muhabbit

BiLira 7.5 Milyon TL Yatırım Aldı!

BiLira 7.5 Milyon TL yatırım aldı.

bilira muhabbit

bilira muhabbit

BiLira 7.5 Milyon TL yatırım aldı.

Türk Lirası destekli stablecoin çözümü BiLira, yatırım aldığını duyurdu.

Tohum yatırım turunda önde gelen yatırım şirketlerinden yatırım alan BiLira, 2019 yılında kurulmuştu. Alameda Research, Future Perfect Ventures, İstanbul Portföy, Borderless Capital ve bazı melek yatırımcılar da dahil olmak üzere toplamda 7.5 Milyon TL yatırım alan şirket, ilk ve tek Türk Lirası destekli stablecoin çözümü olarak öne çıkıyor.

Aldığı yatırım ile ekini genişletmek, operasyonel anlamda bir üst seviyeye çıkmak ve en basit şekilde kripto para alım-satım deneyimi oluşturmak isteyen BiLira, 2019 yılının Aralık ayında da 250 bin dolarlık yatırım almıştı.

BiLira tarafından ortaya konan TRYB; FTX, Blockfolio, Bittrex, Icrypex ve VirgoX gibi borsa ve platformlarda aktif olarak işlem görmekte. Geçtiğimiz dönemde sadece Ethereum blok zinciri üzerinde bulunan TRYB, Avalanche blok zinciri üzerinde de işlemlere başlamıştı. Bugüne kadar TRYB tokeni ile 2.5 Milyar TL’lik varlık transferi gerçekleştirildiğinin altını çizen BiLira ekibi, TRYB alım satım hacminin ise 800 Milyon TL olduğunu açıkladı.

Ekibini genişletmek isteyen BiLira, farklı pozisyonlar için de adaylar aramakta. Product Manager, Business Development Manager, ve Operation Associate ile birlikte yazılım ekibi için de adaylar aranıyor.

Burada bulunan link üzerinden ilgili pozisyonlar inceleyebilirsiniz.

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version