Muhabbit

Bill Gates: Toplantılar Metaverse’de Olacak!

Bill Gates, metaverse’in insanların gelecekteki hayatını nasıl değiştireceğinden bahsetti.

Metaverse-Muhabbit

Metaverse-Muhabbit

Bill Gates, “daha ​​dijitalleşmiş bir gelecek” söz konusu olduğunda 2022 ve sonrası için oldukça iyimser bir yaklaşım sergiledi.

Microsoft’un kurucu ortağı Gates; kişisel blogundaki gönderisinde, Meta (Facebook) ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketleri tarafından inşa edilen metaverse‘in insanların gelecekteki hayatını nasıl değiştireceğinden bahsetti.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Gates, Covid-19 pandemisinin uzaktan çalışmak isteyenlere daha fazla esneklik sağlayarak bir “devrim” yarattığına dikkat çekti.

Bu değişiklikler önümüzdeki yıllarda yoğunlaşacak. İki veya üç yıl içinde ofis ve sanal toplantıların çoğu metaverse üzerinden olacak, uzaktan çalışmak daha fazla insanı bu alana çekecek.

BILL gATES

Metaverse’de herkesin 3B avatarlarıyla sanal bir ofis alanında etkileşime girebileceğini ya da başka bir yerdeki toplantılara katılabileceğini söyleyen Gates; ayrıca Microsoft’un, Teams işyeri yazılımına 3D avatarlar ve diğer metaverse dostu ögeler eklemek için çalıştığını da belirtti.

Gates tüm bunlara uyum sağlamanın kullanıcılar ve işverenler için zaman ve isteklilik alacağını ayrıca insanların, “ifadelerini, beden dilini ve ses kalitesini doğru bir şekilde yakalamak” için VR kulaklıklar ve hareket yakalama eldivenleri gibi oldukça pahalı ekipmanlara ihtiyaç duyacağını da kabul etti.

Bill Gates yazısında, sadece dijital bir geleceğin hayatımızı ve özellikle çalışma şeklimizi nasıl etkileyeceği konusundaki heyecanını dile getirmekle kalmadı; ABD siyaseti, iklim değişikliği, Covid-19 ve hatta 2021 yılındaki boşanması da dahil olmak üzere birçok konudan bahsetti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version